Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 23. března 2020 (20:39) Karel Lacina

Ricky Brabec vyhrál potřetí mexickou Sonora Rally.

I když během uplynulého víkendu utichlo po celém světě motoristické dění, jedna rally se přece jenom konala. Na mexickém území v poušti Sonora nedaleko města Hermosillo proběhla Sonora Rally, cross county po americku ve stylu závodů Baja.

Tentokrát bylo vše pojato více po dakarsku a o výsledcích rozhodovala výborná navigace, když se jelo podle klasického itineráře bez výraznějšího využití GPS. Během pěti dnů si všichni soutěžící vyzkoušeli několik druhů terénů na cestě z Hermosilla do Puerta Penasca. Začínalo se na kamenitých skalnatých testech, pak přišla na řadu pouštní pista na plný plyn, aby vše skončilo ve velkých dunách.

Mezi startujícími byla i některá velká jména cross country rally, kterými jsou především vítěz Rally Dakar Ricky Brabec nebo jeho kolega Skyler Howes mezi motocyklisty, a Sara Price, PJ Jones nebo Dave Sykes mezi buggynami.

 


Již v první etapě udělal školáckou chybu Brabec a za porušení rychlostního limitu inkasoval penalizaci, díky čemuž bylo pro Howese snadnější chopit se pozice lídra. Brabec však již ve druhé etapě zatáhl a se svojí tovární Hondou CRF 450 byl jasně nejrychlejší a přestože Howes byl těžkým soupeřem, dokázal Sonora Rally již potřetí vyhrát.

Za druhým Howesem jenž má na kontě devátou pozici z Dakaru, dokončil veterán Bill Conger s KTM.


1. Ricky Brabec
2. Skyler Howes
3. Bill Conger

4. Wes Van Nieuwenhuise
5. Mike Johnson
6. Colton Udall
7. Jim Pearson
8. Matthew Ransom
9. Taye Perry
10. Nathan Rafferty

 


V kategorii buggy UTV to dlouho vypadalo na jasné vítězství rychlé Sary Price s Polarisem Turbo, ale zaplatila nováčkovskou daň a při své první zkušenosti se soutěží typu Dakar jí veškerou snahu zhatila výrazná penalizace. Díky tomu spadlo vítězství do klína domácímu Luisovi Javierovi Pelayovi se speciálem Can Am Maverick X3, na třetí stupínek na podiu se postavil další mexičan Oscar Ramirez.

Smůlu měl favorizovaný PJ Jones, který již v první etapě dost poškodil svůj stroj a technika ho zlobila i ve zbývajících testech, tekže dokončil s velkou ztrátou jako poslední klasifikovaný v cíli.


1. Luis Pelayo
2. Sara Price
3. Oscar Ramirez

4. Nick Bruce
5. Jorge Cano
6. PJ Jones

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou


 

Další články

Komentáře