Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 24. ledna 2020 (23:23) Pavel Jelínek

Rallye Monte Carlo 2020. Ogier se seznamuje a jede rychle.

Ogier ve vedení Monte-Carla, když mistr Tänak špatně havaruje

Rallye Monte-Carlo, mistr Sébastien Ogier, se v pátek večer po sezonním otevírání mistrovství světa FIA v rally 2020 v pátek večer přesunul na pozici sedmého vítězství.

 Francouz, který debutoval s Toyota Yaris, ukončil první celodenní soutěž s 1,2sekundovou výhodou nad Elfyn Evans poté, co v posledních kilometrech degradoval svého spoluhráče. Thierry Neuville byl horký na patách, dalších 5,2 sekundy za nimi.

Hlavním bodem rozhovoru byl masivní pád pro mistra světa Ott Tänak na jeho první jízdě v Hyundai i20.

Estonské auto letělo z cesty po kompresi v ranní rychlostní zkoušce Saint-Clément - Freissinières. Vůz se několikrát převalil a poté se zastavil na silnici více než 100 metrů po svahu.

Tänak a spolujezdec Martin Järveoja vylézli z těžce poškozeného auta sami, než byli odvezeni do nemocnice, kde zůstanou přes noc k pozorování.

 

 


"Naší prioritou v takových situacích je vždy především stav posádky," uvedla ředitelka týmu Hyundai Motorsport Andrea Adamo . "Je obvyklé po takových incidentech při nemocničních prohlídkách, jejichž výsledky byly jasné."

Dne duo dominovalo duo Toyota. Evans, který také debutoval s Yarisem, vyhrál všechny tři ranní testy, kde ledové skvrny představovaly neustálé nebezpečí, aby přeskočil nočního vůdce Neuville a otevřel nad Ogierem marži 3,3 s.

Ogier dnes odpoledne otočil stoly. Na suchších silnicích vyhrál o dvě etapy dopředu.

"Dnes ráno jsem byl trochu opatrný a také jsem měl opatrné informace od mé štěrkové posádky," řekl. "Dnes odpoledne jsme provedli několik změn v nastavení a promluvili jsme si s štěrkovou posádkou a cítili jsme se pohodlněji."

Evans se dnes odpoledne přiznal k ostražitému přístupu, protože bahno bylo před vozy taženo na silnici.

Neuville zvítězil v závěrečné etapě, ale byl frustrován, aby rozešel objednávku. Poté, co onemocněl běžný pilot Bruno Thiry, byl nucen zavolat nesoutěžního týmového kolegu Daniho Sorda, aby řídil jeho bezpečnostní poznámkový vůz.

Sébastien Loeb byl osamělou čtvrtou v další i20. Devětinásobným mistrem světa byl 47,5 sekundy adrift Neuville a 48,3 sec. Esapekka Lappi , který se svým Fiestou bojoval na svém debutu M-Sport Ford. Finn také ztratil čas po sklouznutí do pole.

Sobota přináší dvě smyčky ze dvou známých testů poblíž Gapu v celkové délce 75,20 km. Týmy pak mají poslední šanci pracovat na svých autech, než závodníci podniknou dlouhou cestu na jih do Monaka, kde se zastaví poslední noc.Vedoucí pozice po pátku
1. S Ogier / J Ingrassia FRA Toyota Yaris 1 hod 43min 31,5 s
2. E Evans / S Martin GBR Toyota Yaris + 1,2 s
3. Neuville / N Gilsoul BEL Hyundai i20 + 6,4 s
4. S Loeb / D Elena FRA Hyundai i20 + 1min 06,9 s
5. E Lappi / J Ferm FIN Ford Fiesta + 1min 57,2 s
6. K Rovanperä / J Halttunen FIN Toyota Yaris + 2min 19,2 s

Najdi všechny příběhy, obrázky a videa na  WRC Media Room

 wrc.com 

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře