Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 24. února 2020 (11:18) Pavel Jelínek

Rally Show na Czech ringu v roce 2020 poprvé po 13 letech nebude!

Rally Show v roce 2020 poprvé po 13 letech nebude.

Vážení fanoušci motorsportu.
Každý rok jsme pro Vás připravili festival motorsportu jménem Rally Show, a to po dobu 13 let. Tato akce postupně vyrůstala v největší východočeský autosalon, mezinárodní festival motorsportu a v posledních letech byla Rally Show realizována paralelně s neméně významnou a úspěšnou akcí Helicopter Show.

Tyto akce navštěvovalo v posledních letech kolem sto tisíc lidí z Česka a okolních zemí. Vážení příznivci motorsportu, omlouváme se vám, ale už nám dochází síly a nadšení.

 


V roce 2012 jsme vybudovali v Hradci Králové unikátní testovací a závodní duální okruh CzechRing. Stálo nás to mnoho odpracovaných hodin, času, úsilí a peněz a měli jsme z toho velkou radost. Hned v roce 2012 jsem Rally Show přesunuli ze Všesportovního stadionu v centu Hradce na tento nový okruh. Také díky Rally Show si CzechRing získal respekt u konkurenčních okruhů Most, Vysoké Mýto nebo Sosnová.

Na okruhu probíhaly celoročně testovací akce automobilek a výrobců pneumatik, výstavy, srazy, výcvikové a zážitkové akce, dětské show, závody, školy smyku… Jak to tak bývá, když něco vybudujete a funguje to, je třeba to zdražit a zpomalit. Město vybralo nového nájemce na polovinu pozemku, kde stojí CzechRing.

CzechRing byl tedy rozdělen mezi dva nájemce, jeho provoz byl utlumen a nový nájemce ho nakonec opustil. Město ani nemá vlastní záměr s tímto prostorem a stačilo málo k tomu, aby se CzechRing stal motoristickým centrem a výstavním autosalonem pro Českou republiku.


Ačkoliv Rally Show svým rozsahem a počtem návštěvníků patří mezi několik nejvýznamnějších akcí ve východních Čechách, radnice pod vedením pana MUDr. Finka vyřadila tuto akci z kalendáře Reginy bez jakéhokoliv relevantního zdůvodnění.


Dnes se dotuje kdejaký života neschopný projekt, peníze plynou ze státních i městských pokladen na účty různých neziskových organizací. CzechRing a Rally Show byly unikátní projekty, nepotřebovaly ani dotace a byly dělány srdcem nadšených lidí.

Ale vše má své hranice. Spolu s Helicopter Show v letošním roce nebudeme organizovat Rally Show 2020.


Pokud se najde někdo schopný, kdo bude mít sílu a zkušenosti a bude chtít vzkřísit slávu autodromu CzechRing a obnovit Rally Show v budoucích letech, rádi mu pomůžeme.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5NLOx8QPXpU

Karel Pohner – autor projektu CzechRing a jeho bývalý provozovatel, organizátor Rally Show
Ing. Miloš Vognar – organizátor Rally Show

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře