Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 12. září 2019 (23:30) Pavel Jelínek

Rally dětem bude v Třinci na motokárovém závodu.

Rally (nejen) dětem aneb od motokár k rally

Rally dětem bude v Třinci na motokárovém Mistrovství ČR a Poháru AČR

Projekt Rally dětem pod patronací Vančík Motorsport a s podporou MOL Česká republika nabízí dětem pohled za oponu rallyového sportu. Letošní mistrovství ČR v rally přišlo o poslední podnik, proto jsme se rozhodli navštívit závěrečný motokárový podnik sezony, který se koná ve dnech 13. až 15. září na krásné motokárové dráze Steel Ring v Třinci (49°41'28.7"N 18°40'03.4"E).

 

 

Motokárové závody jsou dnes vyspělým sportovním odvětvím pro děti i dospělé. Připravili jsme proto poněkud pozměněný formát, tentokrát nejen pro děti a nejen pro účastníky Mistrovství ČR motokár.

Kromě obvyklého povídání o tom jak rally probíhá, bezpečnosti při závodech, přípravě vozů a činnosti jednotlivých členů teamu představíme zájemcům i dvě rally auta, které si budou moci podrobně prohlédnout. Prvním z nich je Opel Adam, se kterým zvítězil Dominik Stříteský v letošním ročníku XTG ADAM CUP. Druhým vozem bude Škoda Fabia R5, vůz se kterým jezdí mistr světa WRC2 2018 a mnohonásobný mistr ČR Jan Kopecký. Obě auta představují jakési protipóly v rally.

Opel je velmi vhodným vstupním nářadím pro rallyové začátky, ostatně i Dominika dovezl hned v jeho první sezóně po přestupu z motokár do rally na nejvyšší příčku. A Škoda Fabia R5 je vrcholným sportovním náčiním, které dominuje nejen mistrovství světa WRC2, ale i celé řadě oblastních a národních šampionátů. Obě auta si budou moci návštěvníci podrobně prohlédnout a dostane se jim i odborných informací od členů teamu Vančík Motorsport.

Přibližně 50minutová povídání o rally pak budou probíhat ve stanu Rally dětem, který najdete v areálu Steel Ringu. Začátky budou v sobotu 14. září v 9:00; 11;30 a 17:30 hod., ale pro prohlídku a informace o vystavených rally autech budeme k dispozici i mezi těmito časy po celý den až do 18:30.

Jako průvodci budou se budou střídat Kateřina Trojanová, bývalá rally jezdkyně, Jaroslav Vančík, rovněž bývalý rally jezdec a současný úspěšný motorář, Tomáš Kolečkář, hlavní technik teamu Vančík Motorsport a Pavel Štěpánů, logistik a mechanik Vančík Motorsport.

Zveme všechny příznivce motoristického sportu k návštěvě Steel Ringu i našeho stánku a doufáme, že se všem účastníkům bude líbit.

 

PR

Další články

Komentáře