Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 9. února 2018 (21:42) Pavel Jelínek

První automobil aneb Patentwagen nabídne v sobotu možnost svezení !

První automobil vznikl před více než 130 lety, svést se v něm můžete v sobotu v OC Arkády Pankrác

Praha, 8. února 2018 – Technický zázrak, kočár bez koní, první automobil nebo jednoduše Patentwagen, sestavený v roce 1886 Karlem Benzem, byl vůbec prvním vozidlem poháněným motorem. V OC Arkády Pankrác se na něj můžete nejen podívat, ale i se v něm svést! Tuto unikátní možnost budete mít v sobotu 10. února od 14 do 18 hodin v rámci výstavy V zajetí Mercedes-Benz, která v obchodním centru probíhá až do 25. února.

 Výstava „V zajetí Mercedes-Benz“ si pro návštěvníky centra připravila celkem 22 převážně historických vozů slavné německé značky. K vidění jsou takové skvosty jako rezervní vůz prezidenta Masaryka nebo automobil, kterým jezdili nacističtí pohlaváři včetně nechvalně proslulého Reinharda Heydricha.

V sobotu 10. února odpoledne navíc okoření výstavu možnost jízdy po obchodním centru ve vozidle, které vypadá spíše jako koňský kočár. Rozdíl oproti jiným kočárům prodávaným koncem 19. století je v tom, že ke svému provozu nepotřebuje koně – potřebné koňské síly totiž poskytne motor. Dnes běžná věc, v roce 1886 přelomová novinka, která zásadním způsobem ovlivnila další světový vývoj. Na Arkádách se budou moct návštěvníci během jízdy nechat také vyfotit profesionálním fotografem, a pokud budou chtít, do vozu k nim přisedne i manželka konstruktéra vozu Bertha Benz.

 

O týden později, tedy během víkendu 17. a 18. února, přijdou na řadu také další vozy značky Mercedes, za jejichž volantem mohou zájemci z řad veřejnosti usednout. Výstavu zakončí víkendová soutěž o zapůjčení vozu Mercedes na jeden týden, prohlídku německé továrny a další zajímavé ceny. Podmínkou registrace do soutěže, která proběhne 24. a 25. února, je nákup v OC Arkády Pankác v hodnotě nejméně 300 Kč.

 

Po skončení výstavy na pražském Pankráci se historické i současné automobily značky Mercedes-Benz přesunou do brněnského obchodního centra Galerie Vaňkovka, kde je návštěvníci uvidí v průběhu března. V dubnu pak putovní výstava ukončí svou cestu v OC Central Bratislava.

PR

Fotky

Další články

Komentáře