Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 1. srpna 2019 (09:40) Pavel Jelínek

Poslední závod víkendu na Grobniku připadl na Twingo Cup.

Mark Škulj vyhrál druhý závod Twingo Cup

Poslední závod víkendu na Grobniku připadl na Twingo Cup. Startu dvaadvacetičlenného pole vévodil Mark Škulj, který získal v kvalifikaci pole-position před Gašperem Dernovšekem. Lídr průběžného pořadí Twingo Cupu si ovšem první místo neudržel a propadl se za Marka Mramora. Celá neděle se nesla v duchu dešťových přeháněk a vodě na dráze neunikli ani tito jezdci. Mokrá trať dala vyniknout jezdeckému umu startovní pole se rozdělilo na několik skupinek.

V té vedoucí byli osamoceni Škulj a Mramor, kteří se odpoutali od druhé šestičlenné skupiny, v níž figuroval i vítěz sobotního závodu Nik Štefančič.

Škulj nakonec převzal vedení a po dramatickém závodě vyhrál závěrečný sprint víkendu. Cíl proťal na prvním místě s náskokem téměř jedné sekundy před domácím pilotem Markem Ćozou a Viktorem Turinou.

 

 

Výsledky
Twingo Cup Race 2

Souboj juniorů se vyostřuje, Škulj a Makeš se drží na čele

Přesně 23 juniorských závodníků bylo doposud k vidění v sérii ESET V4 Cup. Mladým pilotům napříč všemi sériemi vévodí po třech podnicích Mark Škulj, v těsném závěsu se drží Michal Makeš.

První čtyři pozice v tabulce reprezentují jezdci ze čtyř odlišných kategorií. Mark Škulj startuje v Twingo Cupu, Michal Makeš v Clio Cupu, Tom Beckhäuser závodí s formulí 3 a čtvrtý Robert Hefler figuruje na startovní listině formule Renault. Jsou to ovšem Škulj a Makeš, kteří poodskočili svým soupeřům a ve zbytku sezony se mezi nimi schyluje k velkému souboji. Škulj vede nad Makešem o koeficient pouhého 1,2 bodu. Každý výsledek se tedy počítá a co se týče Grobniku, Makeš bral dvě prvenství, Škulj jedno vítězství a stříbro.

Dvojnásobné výhry se dočkal i Tom Beckhäuser, který na Makeše ztrácí 12,05 bodu, což není málo, nicméně do konce sezony zbývají ještě dva podniky a to znamená čtyři závody. Zrovna souboj o třetí až osmé místo je velmi vyrovnaný a v rámci hodnocení juniorů bude velmi zajímavé sledovat počínání těchto mladých pilotů, od Beckhäusera přes Heflera, Andrea Colu (F3), Jáchyma Galáše (TCR), Nika Štefančiče (Twingo Cup) až po osmého Nicolase Szába (formule Renault).

V Grobniku rozšířili řady juniorů tři piloti. Nejlépe si počínal Tomáš Korený v Twingo Cupu, starší bratr Matěje Koreného, který v tomto seriálu startuje pravidelně. Tomáš dojel v premiéře na výborném třetím místě a v druhém sprintu skončil jedenáctý. Druhý nováček si vedl ještě lépe, Szymon Ladniak startoval v Clio Cupu a získal čtvrté, resp. třetí místo.

V pořadí třetím nováčkem byl Roland Amrein z Maďarska, jenž startoval v ESET TCR s bílou Alfou Romeo Giulietta. Hned na poprvé měl velmi ztížené podmínky, neboť se oba závody jely na mokru. V tom prvním byl Amrein klasifikován na osmém místě, v druhém závodě bohužel nedojel.

 

 

Průběžné pořadí
ESET V4 CUP – JUNIOR TROPHY

 

PR

Zdroj

Fotky

Další články

Komentáře