Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 12. srpna 2018 (17:25) Pavel Jelínek

Pohádka o tatře a černém pardálu, díl druhý .

Blog Josefa Kaliny : Pohádka o tatře a černém pardálu, díl druhý 

Superparta dakarského projektu Bonver se rozpadla stejně rychle jak vznikla. Možná ještě rychleji. Kohoutů na jednom smetišti bylo prostě příliš. Ze hry na přetahovanou vypadnul Mára Spáčil a Kolomajz se definitivně udělal pro sebe, přičemž už cítil za zadkem podporu v podobě spokojeně vrnícího černého pardála.

 A to vrnění bylo ještě spokojenější, když došlo k dohodě s kouzelným strýčkem Radkem Smolkou a tudíž s fabrikou Tatra. Zatím to ještě nefungovalo na plné pecky a tak se musel soukromník Kolomajz přitulit ke KM Racingu kvůli doprovodnému zajištění, které v té době ještě neměl. Zase ten Liaz!

Kocour Macík to udělal ze staré známosti a autor téhle pohádky se při té příležitosti sčuchnul s bratry Kiliany tvořícími nadějnou posádku Martina Kolomého. Výprava v roce 2014 byla taková skromná ovšem s pozoruhodnými inovacemi, ve kterých byl pardál Buggyra už pevně zakousnut. Po krachu motoru Deutz ve Valtrově Liazce byl vmontován roudnický motor Gyrtech a Martin Kolomý dokonce vyrazil s fungl novou Tatrou Fat Boy. 

Tenhle tlouštík už byl zkompletován v roudnické dílně a i když s jeho konstrukcí byla spousta trápení stal se základem současné řady závoďáků Tatra Phoenix týmu Buggyra. Mimochodem, pořád ještě jezdí a jezdí dobře.

 Od železa teď uděláme mírnou odbočku k lidem. Na Kolomajzovu sólovou jízdu se přijel podívat i šéf Buggyry Martin Koloc a protože se trochu nudil, vyrazil s naším doprovodným kamionem v noci přes hory u Tucumanu, aby zachránil posádku Valtr, Kalina, First, kterým to zdechlo na nejméně vhodném místě (viz rozšířené vydání knihy Dlouhá křivolaká cesta od nějakého Kaliny). 

Zpátky 200 km přes hory se závoďákem na laně a při průměru 30 km/hod jsme si s Kolkem nezávazně povídali o všech možných perspektivách maratonského závodění a taky o tom KDO, s ČÍM a JAK. I tyhle hovory jsou většinou pohádkové, ale trocha reality je v nich vždycky obsažena. Možná i takhle se Tatra Buggyra Team začal klubat z vajec.

 Příště o zmatcích v početných týmech se značkou Tatra. 

 

 

 
POZOR  soutěž o vstupenky na trucky na okruhu v Mostě


http://www.buggyra.com/


PR

Fotky

Další články

Komentáře