Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 3. června 2019 (18:09) Pavel Jelínek

Podporují talentované automechaniky.

Scania podporuje talentované automechaniky v České republice i na Slovensku

Scania se snaží situaci s nedostatkem pracovníků v řemeslných oborech vyřešit podporou mladých talentovaných žáků. V České republice i na Slovensku proto zřídila stipendijní program MLADÍ PROFESIONÁLOVÉ SCANIA. Tříletý učební obor „Opravář nákladních vozidel a autobusů Scania“ je zakončený výučním listem a úspěšní absolventi mají šanci získat zaměstnání v jednom ze servisů Scania v ČR i SR. Kromě toho Scania podporuje řadu soutěží jako například právě Autoopravář Junior.

 

Soutěž je tříkolová a skládá se ze školního, krajského a nakonec celostátního finále. Autoopravář junior je svým rozsahem, počtem zapojených škol, soutěžících žáků a aktivně spolupracujících partnerů největší akcí v technických oborech v ČR. Letošní celostátní finále se v České republice konalo v Mladé Boleslavi a na Slovensku si žáci porovnali své zkušenosti a dovednosti v Nitře. Scania patří mezi její hlavní partnery.

 

„Jako prémiová značka se Scania snaží nabízet svým zákazníkům ten nejlepší možný produkt. A to nejen v podobě nákladních vozidel a autobusů, ale také služeb. Proto se snažíme podporovat mladé talentované žáky v jejich vzdělávání nejen prostřednictvím našeho stipendijního oboru, ale motivujeme je také na různých soutěžích,“ říká vedoucí stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“ Radek Kindl, který byl zároveň na národním finále soutěže Autoopravář Junior hlavním rozhodčím.

Scania měla na tomto klání hned dvě soutěžní stanoviště. „Vítězům kategorií „Automechanik“ a „Autotronik“ věnujeme ceny v hodnotě 100.000,- Kč,“ dodává Kindl. Pro vítěze zmíněných kategorií je kromě jiného připraven výlet do Švédska, během kterého mají příležitost vidět výrobní závod a democentrum společnosti Scania.

Na záběry z českého i slovenského republikového finále se můžete podívat na YouTube kanálech Scania.

Pro žáky devátých tříd základních škol Scania nabízí ve spolupráci s ISŠA v Brně a SŠA v Trnavě stipendijní program s názvem: Mladí profesionálové Scania. Jedná se o tříletý učební obor zakončený výučním listem. Během studia Scania nabízí měsíční stipendium až 3 000 Kč, ubytování a stravování zdarma, příspěvek na dopravu, pracovní oděvy a od druhého ročníku možnost vykonávat praxi v servisech Scania. Po úspěšném absolvování učebního oboru je vybraným „mladým profesionálům“ nabídnuta pracovní smlouva. Mechanikem to ale nekončí. Scania podporuje osobnostní rozvoj, a proto je zde možnost kariérního růstu a dalšího vzdělávání.

Informace o stipendijním programu naleznete na http://www.mladiprofesionalove.cz a http://www.mladiprofesionali.sk

Scania je přední světový poskytovatel dopravních řešení. Společně s našimi partnery a zákazníky směřujeme k udržitelnému dopravnímu systému. V roce 2018 jsme našim zákazníkům dodali 88 000 nákladních vozidel, 8 500 autobusů a 12 800 průmyslových a námořních motorů. Čisté tržby byly celkem více než 137 miliard SEK, z čehož asi 20% se týkalo služeb.

 

Společnost Scania, založená v roce 1891, nyní působí ve více než 100 zemích a zaměstnává přibližně 52 000 lidí. Výzkum a vývoj jsou soustředěny ve Švédsku, s pobočkami v Brazílii a Indii. Výroba probíhá v Evropě, Latinské Americe a Asii, s regionálními výrobními centry v Africe, Asii a Eurasii. Scania je součástí TRATON SE. Pro více informací navštivte: www.scania.com.

 

PR

Další články

Komentáře