Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 25. srpna 2019 (17:46) Pavel Jelínek

Po VC Silverstone je Jakub Kornfeil zklamaný.

Nula v rukách

Taky si občas řeknete k čemu je všechna ta životní snaha dobrá, když není korunována zaslouženou odměnou? Asi tak nějak podobně na Vás musela působit i dnešní snaha Jakuba Kornfeila v britském Silverstone, kdy v boji o body do tabulky šampionátu Moto3 neuspěl. Startoval sice z konce startovního pole / 29.místo na gridu/, ovšem od poloviny závody už bojoval o pozice jenž by body nabízely.

Početná skupinka jezdců však nedopustila, aby jim český jezdec poodjel a v samém závěru závodu, stále pak coby její součást, prohrál o nicotných 0,173 vteřiny boj o aspoň nějaký ten úspěch.

Jakub Kornfeil: "Jsem skutečně velmi zklamaný. Pro žádného jezdce to není dobrý pocit, když bojujete o body a nakonec máte na svém účtu nulu. Chtěl bych říct, že ať už to vypadalo jak to vypadalo, tak jsme k bodům měli opravdu daleko, byť se to tak opticky možná jevit nemusí. A to přitom začátek víkendu nebyl nijak špatný, ovšem potom motorka z nějakého důvodu prostě nefungovala a to i v samotném závodě. Prakticky jsme se potýkali s problémem jak na předku tak i na zadku.

 

Když Vám chybí jedno či druhé, dá se s tím nějak bojovat, nám však chybělo obojí, což byl náš hlavní problém. Jeli jsme s motorkou, jenž byla "delší" než v předešlých závodních víkendech a jak je vidět, tak to nefungovalo. Pro Misano se vrátíme ke starému nastavení.

Možná jsem měl ucházející start, i v úvodních kolech jsem se snažil se posouvat vpřed, možná jsem se pohyboval na bodovaných příčkách a snad i bojoval o body, k čemu to je, když jedu domů s prázdnou? Není k tomu co více říct! ... Omluva všem kteří mne podporují je však na místě." 

PR

Další články

Komentáře