Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 1. listopadu 2019 (18:23) Karel Lacina

PH Sport se začíná naplno věnovat kategorii malých buggin.

Jedna dakarská

Francouzský PH Sport se začíná naplno věnovat kategorii malých buggin v offroadových soutěžích. Poté co své první kroky v této disciplíně učinil již v roce 2016, kdy v jeho dílnách v Langres skončily vysloužilé dakarské tovární speciály Peugeot, vyvinul se zaměřením pro letošní ročník dakarské rally zcela nový stroj pojmenovaný Zephyr pro kategorii SSV T3P.

Základ této bugyny pochází z další podobné konstrukce Can Am Maverick, ale od všech svých dalších kolegů ve své skupině se odlišuje především lehkou karbonovou karoserií, postavenou kolem trubkového rámu odpovídajícím předpisům FIA. Podvozek je vybaven třícestnými tlumiči BOS nejnovější generace a ultralehkými pružinami a je posazen na nově vyvinutých kolech o rozměrech 14 nebo 15 palců obutých do pneumatik BF Goodrich.

 

Spolu s karbonovými sedadly, 130ti litrovou palivovou nádrží z karbonu a kevlaru, lithiovou baterií a rezervním kolem se konstruktéři dostali na hmotnost 900 kg.


Poté co proběhl široký testovací program jak doma ve Francii tak i v Abu Dhabí, kde se za volantem představilo několik špičkových jezdců této bouřlivě se rozvíjející kategorie bugynek, budou první exempláře Zephyru k dispozici, jak ke koupi, tak k pronájmu právě pro nadcházející Dakar 2020, kde hodlá PH Sport poskytovat všem klientům kompletní servis.
 

 

Zdroj Faceb

Další články

Komentáře