Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 6. října 2015 (13:26) Pavel Jelínek

Petr Válek letos na okruzích celkově bronzový

Petr Válek se s domácí závodní sezónou rozloučil čtvrtým místem. V celkovém hodnocení sezóny 2015 bere ostravský závodník bronz!

Vrchol domácí závodní scény přilákal o uplynulém závodním víkendu na brněnský Automotodrom více než 150 závodníků ze všech koutů Evropy.

V paddocku se po vynechaných závodech v Mostě a na Slovakia Ringu objevil také ostravský závodník Petr Válek a jeho zlatočervené BMW M3 GTR.


"Letos jsme se doma díky problémům s technikou příliš nesvezli. Po zkrácení vytrvalostního závodu na jednu hodinu, jsme se s Marcelem Kusínem dohodli na tom, že budeme startovat každý sám. V průběhu letošního jara jsme dali dohromady naši M-trojku a na Red Bull Ring jsme přijeli s nadějí, že budeme bojovat ve třídě do 3.500 ccm o nejvyšší příčky.

Jak se později ale ukázalo, technika byla stále proti a tak jsme byli nuceni vynechat větší část sezóny. Až nyní v Brně se nám podařil závod, který alespoň částečně odpovídal našim představám," těmito slovy popisuje Petr Válek průběh letošní sezóny pohledem týmu Válek Autosport.

Válek se svým BMW vstoupil do víkendu kvalifikačním časem 2:18.271, což pro start sobotního závodu znamenalo pomyslné čtvrté místo ve třídě do 3.500 ccm.

V průběhu sobotního závodu dokázal Petr Válek tuto hodnotu postupně vylepšit až na 2:14.233 a i díky tomu bral v letošním posledním vytrvalostním závodě 12 bodů za čtvrté místo v MMČR. V konečném hodnocení MMČR a ESET V4 Cupu to pak bylo třetí místo.

"Vytrvalostní hodinovka představuje v podstatě dvojnásobnou délku běžného Sprintu a tak se tady každá chybka trestá. Oproti soupeřům jsem toho v letošním roce mnoho nenajel a tak je dané umístění reálným odrazem skutečnosti. Za pár týdnů nás čeká první start v dubajské NGK Series, kde se mi snad bude dařit o něco lépe," dodává Petr Válek.


Válek Autosport - www.valek-group.com 
Facebook -www.facebook.com/pages/V%C3%81LEK-Autosport/192238734252888 

foto: Petr Frýba, Květa Frýbová  atd

Fotky

Další články