Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 14. srpna 2015 (23:36) Pavel Jelínek

Pět pohárů z Mostu pro Duck Racing

Jezdci týmu Duck Racing vezou z mosteckého víkendu pětici pohárů

Autodrom Most, tradiční letní zastávka v českém i středoevropském šampionátu okruhových vozů. A jak velí tradice, buď je vedro nebo prší - letos platila ta první varianta. I v tropických vedrech se však Petru Kačírkovi s Danielem Skalickým dařilo a oba si na svá konta připsali cenné mistrovské body.

Oba jezdci pražského týmu Duck Racing se opět předvedli se svými modrými vozy BMW M3 GTR. A stejně jako po celou letošní sezonu, i v Mostě se utkali o další důležité body ve třídě do 3500ccm se svým největším rivalem Tomášem Erdélyim z týmu Roberta Šenkýře. Na druhou stranu celkem paradoxně vznikla právě s týmem šampiona závodů do vrchu zajímavá spolupráce.

Petr Kačírek měl s Robertem Šenkýřem nastoupit do vytrvalostního závodu s nadupaným BMW Z4 GT3. Ve vytrvalostním závodě však nechyběl Dan Skalický, který si připsal již své třetí letošní vítězství ve třídě -3500 ccm a ovládá tak tuto vytrvalostní třídu.

Dvojice Kačírek-Šenkýř zajela v kvalifikaci na vytrvalostní závod velmi slušný druhý nejrychlejší čas a všichni netrpělivě čekali, co oba borci předvedou s bílou Z4 GT3 v samotném závodě. K tomu však již žel ani nedošlo.

Vůz z dílen Šenkýř Motorsport totiž startoval i v závodech ve sprintu a hned v tom prvním byl díky neznalosti traťových maršálů, resp. jejich nesprávnou manipulací poškozen a na jeho nasazení do podvečerního vytrvalostního závodu již nedošlo.

Naopak ve sprintech se jak Kačírkovi, tak i Skalickému dařilo. V průběhu prvního závodu pokračovala tradiční série bitev Skalický vs. Erdélyi. Tentokrát se musel Skalický spokojit s druhým místem, nicméně v cíli oba jezdce dělila pouhopouhá vteřina. Na třetím místě pak projel cílem závodící šéf týmu Petr Kačírek. Ve druhém sprintu se mince lehce obrátila. Petr Kačírek si dojel pro druhé místo ve třídě do 3500 ccm a jeho týmový kolega Daniel Skalický skončil třetí.

„Letos v Mostě panovaly velmi vysoké teploty, ale podmínky byly pro všechny stejné, takže bych v tom problém neviděl. Podobně horko bude asi i za 2 týdny na Slovensku, takže alespoň víme, co můžeme očekávat. S výsledky ze sprintů mám radost. Obě auta jela na jedničku a dařilo se i mě a Danovi. Jen mě trochu mrzí, že nevyšel start se Z-čtyřkou ve vytrvalosti, ale věřím, že se brzy dočkám,“ prozradil Petr Kačírek dojmy z mosteckého závodního víkendu.

Celý tým Duck Racing se již teď připravuje na další závodní víkend. Ten proběhne na dobře známém Slovakia Ringu již za necelé dva týdny.

PR

Web týmu - www.duckracing.cz 
Web LCP - www.panamericanarally.cz 

Fotky

Další články