Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 12. července 2019 (16:57) Pavel Jelínek

Páteční šestou etapu Silk Way Rally protnul Martin van den Brink ve čtvrtém nejrychlejším čase.

Van den Brink v 6. etapě dojel těsně pod pódiem

Dalanzadgad/Židovice – Těsně pod stupni vítězů dojel severočeský kamion z dílny MKR Technology. Páteční šestou etapu Silk Way Rally protnul pilot Martin van den Brink ve čtvrtém nejrychlejším čase a i nadále mu patří průběžná pátá pozice.

„Včera jsme si mysleli, že je kamion naprosto v pohodě, ale pak jsme šli provést test drive, při kterém jsme slyšeli, že nám něco chroupe u kola. Bylo to vysypané ložisko, takže jsme na zadním diferenciálu nakonec pracovali do tří do rána. Díky tomu jsme předešli případnému většímu problému v etapě a ta i díky tomu proběhla bez jakýchkoli komplikací,“ chválil si spolupráci v týmu roudnický mechanik Daniel Kozlovský.

 

Pilot Martin van den Brink nakonec čtyři sta kilometrů dlouhou speciálu z Mandalgovi do Dalanzadgadu projel ve čtvrtém nejrychlejším čase. Za vítězným Bělorusem Vjazovičem zaostal o necelých pět minut. „Na začátku jsme si chvílemi užívali i lesy, ale v Mongolsku jsou teď jen samé roviny a otevřená krajina. Jsou to rychlé trasy a jede se stylem brzda-plyn. V Číně to bude trochu jiné,“ popsal dění na Silk Way Daniel Kozlovský, když současně potvrdil smutnou událost, která se v závodě přihodila.

„Během čtvrteční etapy došlo k nehodě servisní dodávky týmu Hino, při které zemřel jeden z místních. Nevím, co se stalo, pravděpodobně se srazily dva vozy. Projížděli jsme okolo a bylo to ošklivé. Tým Hino ze závodu odstoupil a my si zase jen uvědomili, jak jednoduše může vyhasnout lidský život,“ podotkl Kozlovský.

Jelikož se v elitní pětce v 6. etapě prostřídali piloti nejlepší pětice celkového hodnocení, v průběžné tabulce celkových výsledků k žádným změnám nedošlo. Vedoucí pozici jen potvrzuje Bělorus Vjazovič, kterého pronásleduje trojice kamazů – Shibalov, Karginov a Mardějev. Nejrychlejší z nich ztrácí přes čtvrt hodiny. Pátý Martin van den Brink s židovickým renaultem zaostává o padesát minut.

Sobotní 6. etapa dlouhá pět set padesát kilometrů je pouze transportní. Posádky se během ní přesunou z Mongolska do Číny. Závodit se začne zase až v neděli v 7. etapě z Bayinbaolige do Alashanu. V součtu půjde o nejdelší přejezd letošní ročníku. Týmy si budou muset poradit s téměř osmi sty kilometry, na kterých bude skoro tři sta třicet měřených.

Výsledky – 6. etapa – Mandalgovi - Dalanzadgad (411/408 km):

1. Viazovich (BLR) MAZ 2:08:14

2. Shibalov (RUS) Kamaz +0:27

3. Mardeev (RUS) Kamaz +0:28

4. van den Brink (NED) Renault +4:52

5. Karginov (RUS) Kamaz 5:17

 

 

Celkově:

1. Viazovich (BLR) MAZ 14:42:19

2. Shibalov (RUS) Kamaz +16:31

3. Karginov (RUS) Kamaz +23:52

4. Mardeev (RUS) Kamaz +32:34

5. van den Brink (NED) Renault +53:21

 


PR

Fotky

Další články

Komentáře