Sobota, 17. června 2017 (23:43) Pavel Jelínek

Opět hustopečské zlato tovární posádky Jan Kopecký/Pavel Dresler !

Rally Hustopeče: Jan Kopecký/Pavel Dresler zaznamenali 4. vítězství v řadě v českém šampionátu
› Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem zůstali v sezóně 2017 neporažení a jsou na nejlepší cestě za celkovým vítězstvím v českém šampionátu (MČR)
› Vedoucí posádka kategorie WRC 2 Pontus Tidemand/Jonas Andersson se po defektu v poslední zkoušce první etapy probojovali na páté místo
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jan a Pavel jeli opravdu skvěle, Pontus a Jonas se toho hodně naučili před nadcházející asfaltovou Německou rally šampionátu WRC 2.“

Hustopeče, 17. června 2017 – Čtvrtý podnik českého šampionátu (MČR), který se jel na jižní Moravě, byl svědkem cílené cesty za vítězstvím. Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) týmu ŠKODA Motorsport mířili suverénně za čtvrtým vítězstvím v řadě. Český šampión ho ztratil jen krátce po čtvrté rychlostní zkoušce, během níž měl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 defekt. Po šesté rychlostní zkoušce získal opět vedení a tuto pozici již bezpečně před mnoha nadšenými fanoušky Rally Hustopeče kontroloval.

Defekt postihl na poslední rychlostní zkoušce první etapy také týmové kolegy Pontuse Tidemanda/Jonase Anderssona, kteří se následně s vozem ŠKODA FABIA R5 probojovali na páté místo.

V pátek byl na prvních dvou rychlostních zkouškách Rally Hustopeče nejrychlejším mužem startovního pole Jan Kopecký. Ve čtvrté rychlostní zkoušce ho ale postihl defekt, který jej stál 20 sekund času a průběžné vedení. „Stalo se to během brzdění při kompresi, nic jsem netrefil, ale pneumatika se vyfoukla,“ vysvětloval překvapený český šampion. Jezdci Fordu, Václavu Pechovi, se stalo to samé, a tak se do čela dostala posádka Pontus Tidemand/Jonas Andersson (ŠKODA FABIA R5). V rychlostní zkoušce číslo šest ale defekt postihl také švédskou posádku. Byli nuceni jet na prázdné pneumatice více než deset kilometrů, což je stálo téměř minutu a půl. Tím se propadli na devátou pozici v průběžném hodnocení a jejich týmoví kolegové Kopecký/Dresler se dostali na první místo.

Během posledního dne měli Jan Kopecký a Pavel Dresler své vedení plně pod kontrolou a jejich vítězství již nebylo ohroženo. Český šampion zaznamenal pět nejrychlejších časů a má nyní velmi dobrou pozici pro dosažení svého letošního cíle, kterým je již třetí celkové vítězství v šampionátu v řadě.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek byl spokojený: „Po vítězství ve WRC 2 na Italské rally na Sardinii byli Jan a Pavel téměř k neporažení také na domácích tratích. Pontus a Jonas před nadcházející asfaltovou Německou rally světového šampionátu World Rally Championship zlepšili svůj jízdní styl na asfaltovém povrchu.“

V cíli Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem oslavovali vítězství. „Byla to napínavá rally, ale opět musím poděkovat svému týmu, který mi poskytl tak vynikající vůz,“ vysvětloval Kopecký. Týmový kolega Pontus Tidemand soutěž hodnotil těmito slovy: „Skvělé rychlostní zkoušky a fantastickou atmosféru na českém šampionátu jsem si opravdu užíval.“

Číslo dne: 13
Od Velšské rally v roce 2016 a více než devíti měsících ŠKODA Motorsport vyhrála v řadě celkem 13 rally světového šampionátu World Rally Championship (WRC 2) a českého šampionátu (MČR) v řadě.

ŠKODA Motorsport:
ŠKODA je v motoristickém sportu úspěšná už od roku 1901. Ať už na okruzích, nebo při automobilových soutěžích – ŠKODA slavila vítězství a zisky titulů na celém světě. Vrcholnými okamžiky v historii značky byl první zisk titulu ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) v roce 2016, jakož i několik vítězství ve FIA Mistrovství Evropy (ERC), ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství (APRC) a v Intercontinental Rally Challenge (IRC), nebo vítězství v Mistrovství Evropy cestovních vozů v roce 1981. ŠKODA několikrát triumfovala i na nejslavnější a nejstarší rally na světě. Na Rally Monte Carlo, která se pravidelně koná od roku 1911, si ŠKODA několikrát dojela pro vítězství ve své třídě.

Rok 2016 tak byl jedním z nejúspěšnějších v historii ŠKODA Motorsport. Ve FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2) získala dvojice Esapekka Lappi/Janne Ferm (FIN/FIN) poprvé titul. Vůz ŠKODA FABIA R5 vyhrál na mistrovství světa celkem deset soutěží ve třídě WRC2. Piloti značky ŠKODA Gustavo Saba (PRY) a Gaurav Gill (IND) vyhráli s vítězným vozem ŠKODA FABIA R5 také kontinentální mistrovství v Jižní Americe a v asijsko-pacifickém prostoru. Násir Al-Attíja (QAT) triumfoval v Middle East Rally Championship (MERC), a k tomu získal vůz deset národních titulů.

Vůz s pohonem všech kol, vybavený nejnovější technikou, byl mezinárodní automobilovou federací FIA homologován 1. dubna 2015. Nový soutěžní vůz ŠKODA FABIA R5 úspěšně pokračuje v hrdé sportovní tradici značky ŠKODA. Jeho předchůdce, FABIA SUPER 2000, získala na celém světě celkem 50 národních a mezinárodních titulů. V roce 2017 nastoupí tovární posádky Pontus Tidemand/Jonas Andersson (SWE/SWE) a Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZE/CZE) do vybraných soutěží FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2). Kromě toho bude dvojice Kopecký/Dresler po dvou titulech za sebou opět bojovat o první místo v českém mistrovství v rally (MČR).

ŠKODA AUTO
› je jednou z nejstarších automobilek na světě. Společnost založená v roce 1895, v období počátků automobilu, dodnes sídlí v Mladé Boleslavi,
› má v současnosti následující modelové řady osobních automobilů: CITIGO, FABIA, RAPID, OCTAVIA, YETI, KODIAQ a SUPERB,
› v roce 2016 dodala zákazníkům celosvětově více než 1 milion vozů,
› od roku 1991 patří koncernu Volkswagen, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových výrobců. ŠKODA AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky,
› provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery,
› zaměstnává celosvětově více než 30 000 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.