Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 23. září 2015 (21:59) Pavel Jelínek

One man show Davida Palmiho mezi dvoulitry

One man show Davida Palmiho
V kategorii Sprint -2.0 bylo rozhodnuto již před Brněm a Slovinec Milovan Vesnič tak do Brna přijel pouze v roli diváka a aby podpořil svého týmového partnera Rudolfa Pesoviće.
Pesović v sobotním závodě svedl dech beroucí bitvu s ostravským závodníkem Davidem Palmim. V ranní kvalifikaci Palmi nadělil Pesovićovi a zbytku startovního pole ztrátu v podobě 1,171 vteřiny.


Přesto však stála obě BMW v první řadě a na okruhu snad nebyl jediný divák, který by se netěšil co Palmi s Pesovićem předvedou.

Žel toto velkého představení vzalo za své hned v první zatáčce, kdy Pesović poslal své BMW do kačírku a závod tak pro něj skončil dříve než začal.
Za Palmim se tak ve vláčku seřadili Jakub Wyszomirski s Hondou (Honda Wyszomirski) a slovenský nestárnoucí veterán Julo Konček se svým černým Vauxhallem (JUKO & Company Racing Scuderia).
Palmi do Brna přijel po vynechaných závodech v Mostě a na Slovakia Ringu a již jeho včerejší výkon naznačil, že jeho případná účast při těchto podnicích mohla notně zkomplikovat vítězství Milovana Vesniče.

 

Palmiho náskok na čele se kolo za kolem zvětšoval a cílovou šachovnicí byl odmávnut o 17 vteřin dříve, nežli druhý Wyszomirski. Julo Konček se s letošní sezónou rozloučil s bronzem.
Na závěr dodejme, že Palmiho poslali jeho brněnské výkony na konečné třetí místo právě mezi Jakuba Wyszomirskeho a Julo Končeka.V Clio Cupu zvítězil Tomáš Pekař před Zoltánem Levaiem
Včerejší technická závada a následná nehoda Christjohannese Schreibera definitivně rozhodla o celkovém vítězství jezdce týmu Carpek Service Tomáše Pekaře.
Ten si dnes připsal své další, celkově již osmé, vítězství. Druhé místo bral stejně jako včera Zoltán Levai (Apex Racing) z Maďarska a na bronzový stupínek vystoupal při svém premiérovém startu s Cliem Slovinec Uroš Brkić (Lein Racing).

Rozhodnuto však před dnešním závodem nebylo mezi jezdci, jež startují s Renaulty Clio III generace. A právě v této třídě promluvili do konečného pořadí výsledky dnešního závodu tak jako v žádné jiné třídě.
Ráno před závodem měl k celkovému prvnímu místu nejblíže Milan Haering (Carpek Service), který tyto své ambice potvrdil i druhým místem v závodě.

 

Závod vyhrál polský jezdec Maciej Szkudlarek (Elmonter Lighting), kterému po včerejším závodě patřilo až páté místo. Dnešních 20 bodů jej katapultovalo na druhé místo s celkovým počtem 115 bodů. Přesně tolik má ale i jezdec týmu Art of Racing Lukáš Uxa, který dojel dnes třetí a o celkovém umístění tak rozhodoval až počet prvních míst, který vyzněl v poměru 2:1 ve prospěch polského závodníka.

V Mitsubishi Colt Cupu se po včerejším závodě stal vítězem Jörg Rigger. Jeho týmový kolegové Thomas Fischer a Norbert Kerekes však měli před dnešním závodem shodně 139 bodů a o podobě konečného pořadí tak rozhodla až dnešní jízda.

Rigger, s vědomím, že již nemůže nic získat, ale také nic ztratit, jako by respektoval tento souboj a od počátku závodu se držel na třetí pozici. Ve sledovaném souboji ale od počátku za kratší konec tahal Thomas Fischer, který na Norberta Kerekese nakonec v cíli ztrácel dvacet vteřin, což také určilo konečné pořadí této pohárové kategorie - Rigger, Kerekes, Fischer.

Nejrychlejší závodní kolo:
ESET Sprint -2.0 - David Palmi - 2:17.709
PR
 

Fotky

Další články