Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 7. února 2020 (08:14) Pavel Jelínek

Ondřej Klymčiw se ohlíží za lednovým Dakarem 2020.

Východočech Ondřej Klymčiw po svém velkém karambolu  ještě v Jižní Americe strávil hodně dlouhý čas v umělém spánku a nyní nemůže sám závodit.  Při nehodě došlo k poškození páteře a stále není  vše v pořádku. Na Dakar už  druhýmrokem vyrazil  ne jako závodník, ale jaké  šéf týmu.

A takto se ohlíží  za  nedávným lednovým Dakarem 2020:  "Zažil jsem  ho z  pohledu asistence, protože jsem řídil asistenční kamion. Jsou tam dobré silnice, krátké přejezdy. A pak se tam taky dobře tankuje, když litr nafty je v přepočtu na koruny za dvě devadesát. Jen jsem za tu dobu nepotkal po cestě jediného fanouška. Takže to bylo smutné, ale fungovalo to. Je to jako olympiáda v Číně, když vládce řekne, že to bude dobré, tak to taky bude," podotýká Ondřej Klymčiw z Řečan nad Labem nedaleko Přelouče.

 

"Pohádal jsem se v Saúdské Arábii už před závodem se sportovním ředitelem, který je bývalým závodníkem, i se šéfem doktorů, s nimiž jsme se štěkali hodinu kvůli nedostatkům v zabezpečení závodu. A když skončil Dakar, tak jsem je potkal u cíle, šli spolu a já jsem jim řekl, tak to vidíte - dva nepřežili.

Protože jsem věděl, jaká zranění měl Holanďan a že jej domů dopravovali jen proto, že v Saúdské Arábii nemohou člověka odpojit od přístrojů. A neřekli ani slovo," dodal ještě Ondra.


Celý TV rozhovor s jezdcem viz ZDE.

Fotky

Další články

Komentáře