Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 8. března 2015 (11:53) Pavel Jelínek

Ogier suverénně vede, Prokop už je před nedělí dokonce šestý

Úřadující šampion Francouz Sébastien Ogier zatím nepřipustil, že by jej někdo přeskočil v pořadí Mexické rallye. V neděli  již zbývají poslední tři erzety k  jeho třetímu zlatu z rallye letošního mistrovství světa. 


Ve druhé etapě přišla chyba jeho kolegy z továrního týmu Volkswagen Fina Jariho-Mattiho Latvaly, který se jinak držel poměrně na dohled za Ogierem. Nicméně ve dvanácté rychlostní zkoušce ulomil kolo. Jihlavský Martin Prokop, jediný stálý český účastník MS, si tak o příčku polepšil a  dostal se na šesté místo. Vloni na  této soutěži pak byl okonce pátý.

"V rychlé pravotočivé zatáčce jsme byli moc rychlí. Levým kolem jsme trefili břeh, zlomili zavěšení a ztratili kolo," řekl Latvala o svém karambolu ve druhé sobotní erzetě. 


Nejbližšími pronásledovali Ogiera před posledními třemi zkouškami Mexické rallye, které se pojedou v neděli, jsou Nor Mads Östberg s citroënem a vítězův  další týmový kolega Andreas Mikkelsen s volkswagenem. 


Ogier pak vede už o minutu a čtvrt, za znímku stojí i  veliký náskok našeho Prokopa na další pronásledovatele. Martin se v podstatě jako jediný drží poměrně těsně na dohled velkých  kluků z továrních týmů.

Pavel Jelínek
MotorMIX

Mexická rallye, třetí díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - pořadí 2. etapě (po 18 z 21 rychlostních zkoušek):

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R WRC) 3:33:27,4, 2. Östberg, Andersson (Nor./Citroën DS3 WRC) -1:15,2, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo R WRC) -1:19,7,

4. Evans, Barrit (Brit./Ford Fiesta RS WRC) -2:28,6, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20 WRC) -4:10

,6, 6. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -4:39,6.

7. Nasser Al-Attiyah / Matthieu Baumel (Ford Fiesta RRC) +10:43.9
8. Nicolas Fuchs / Fernando Musano (Ford Fiesta R5) +18:34.5
9. Jari Ketomaa / Kaj Lindtröm (Ford Fiesta R5) +19:39.5
10. Abdulaziz Al-Kuwari / Marshall Clarke (Ford Fiesta RRC) +19:49.1…

FASTEST TIMES

Sébastien Ogier, 8 – Mads Østberg, Thierry Neuville and Jari-Matti Latvala, 2 – Kris Meeke, Andreas Mikkelsen, Dani Sordo and Robert Kubica, 1.

LEADERS

SS1: Thierry Neuville

SS2 to SS18: Sébastien Ogier

Fotky

Další články