Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 10. října 2018 (23:27) Pavel Jelínek

Offroadová sezona se blíží do finále. Milovice již v sobotu!

OffROAD Maraton Milovice: Boje o body pomalu vrcholí!
Milovice 10. října 2018 (okr. Nymburk) – Offroadová sezona se blíží do finále. Sedmý díl letošního seriálu se jede v Milovicích v okrese Nymburk poblíž tamního tankodromu. Na motorkáře a čtyřkolkáře čeká poslední tříhodinovka, na auta pět hodin. Poslední závody v listopadu jsou o hodinu kratší. Jezdci tak mají jedinečnou šanci naplno změřit síly a najet kilometry do celkového pořadí.
 
Mistři sezony ještě jasní nejsou, takže se můžeme těšit na parádní podzimní souboje.
Předchozí drnovická soutěž provětrala tabulky mezi nejlepšími čtyřkolkáři a hned několik favoritů nedojelo do cíle, nebo závodilo s velkými problémy. Stejně jako loni se tak zdramatizoval souboj o nejlepší příčky a jasno bude zřejmě až v samotném finále letošního roku. Martin Miřejovský sice vede kategorii mistrovských sportek i absolutní pořadí, ale stále ještě nemusí být tím, kdo při závěrečném vyhlášení bude slavit nejvíce. Nicméně velmi zajímavá situace je v této nejrychlejší kategorii na třetím a čtvrtém místě, kde dakarského závodníka Zdeňka Tůmu a druhého muže drnovických tabulek Luboše Kuncíře dělí pouhý bod.
Z mistrovských motorkářů má snad nejlepší pozici průběžný lídr veteránů Miloš Lelek. Ale také on si nemůže být jistý sezonním vítězstvím. Stejně jako Jaroslav Chládek v nejsilnější kategorii E2. V ní je také velmi těsno, ale na jiných příčkách než u zmiňovaných čtyřkolek - jeden bod dělí druhého Martina Prokeše a třetího Filipa Boháče. Perličkou souboje těchto dvou borců je, že jde o týmové kolegy.
 
 
S postupem roku se mezi auty objevují nové posádky a nejinak tomu bude také v Milovicích. Ze stávajících speciálů je na tom zatím nejlépe Andy motors racing s buginou, Autocentrum Luňák se suzuki do dvou litrů a Offroad centrum Jase s defenderem nad dva litry. Jistý titul má jen amatérský tým West Bohemia racing, který ale na trati měří síly v rámci absolutního pořadí. A příští rok by rád nastoupil do kategorie speciálů.
 
 
Bude se na co dívat. Pěkné podzimní výkony stvrdí hezké počasí. Zde je milovický harmonogram.
07:30 - 10:30 závod ČTYŘKOLEK (st. junioři 60 min.) 11:00 - 14:00 závod MOTOREK (st. junioři 60 min.) 12:15 vyhlášení závodu čtyřkolek 14:30 - 15:30 závody DĚTÍ a ML. JUNIORŮ 16:00 - 21:00 závod AUT všech kategorií 16:30 vyhlášení závodů motorek, dětí a ml. juniorů 21:30 vyhlášení závodu aut
 
 
 
 
Podrobný harmonogram s přejímkami a interaktivní mapa je na www.offroadmaraton.cz.
 
 
PR
 

Další články

Komentáře