Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 8. srpna 2017 (13:54) Pavel Jelínek

Octavia Cup 2017 NEODSTARTUJE ani na Slovensku !!

ZÁVOD NA SLOVAKIARINGU SE RUŠÍ. JEZDCI JSOU O SITUACI INFORMOVÁNI A SOUHLASÍ.


Promotér seriálu Škoda Octavia Cup oznamuje, že závodní víkend na slovenském Slovakiaringu se ruší. Testování prototypu vozu s novým řídicím softwarem a hardwarem, které proběhlo ve středu 2.8.2017 na okruhu v německém Oschersleben, nedopadlo na 100 % podle představ. Na dokončení vývoje budou inženýři z dodavatelské firmy Bosch potřebovat čas do pondělí 7. 8. 

Poté proběhne další důkladné testování a teprve po něm se může přistoupit k finální přestavbě všech závodních strojů. Rozhodnutí o zrušení závodů na Slovakiaringu do jisté míry respektuje i názor většiny jezdců, kteří na společném jednání v polovině července deklarovali svou představu závodit na stoprocentně připravených vozech a nevolit za každou cenu polovičaté řešení.  

 

„Všichni jsme doufali v tu optimističtější variantu, kdy testování prototypu dopadnou dobře, podle toho přestavíme zbytek závodní flotily, auta se včas a v předstihu dostanou k jezdcům a na Slovakiaringu konečně zahájíme sezónu. Zároveň jsme si však byli vědomi rizika, že to dopadnout nemusí a o tomto riziku jsme jezdce na společném setkání informovali. Práce pokračují intenzivně dál. Společnost Bosch bude mít do pondělí 7.8. dokončený nový software. V návaznosti na to proběhne důkladné testování na letišti a poté na závodním okruhu. 

V úterý 8. 8. budeme všechny týmy informovat o aktuální situaci. Další zrušený závod nás velmi mrzí a všem zúčastněným se omlouváme. Zároveň víme, že všem jezdcům jde v tuto chvíli především o stoprocentně funkční závodní auto a že situaci chápou.

Takřka se všemi jezdci jsme o situaci mluvili, s řešením souhlasí a já jim i tímto děkuji za pochopení,“ řekl promotér Škoda Octavia Cupu Josef Zajíček.

 

 

 

zdroj a více : http://www.octaviacup.cz/cz
PR

Další články

Komentáře

Neděle, 13. srpna 2017 (16:35) Odpovědět

Neděle, 13. srpna 2017 (16:34) Odpovědět