Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 12. srpna 2017 (12:21) Pavel Jelínek

Octávia cup 2017 hlásí posun ! Prototyp úspěšně otestován !

PRVNÍ TEST PROTOTYPU S NOVOU ŘÍDICÍ JEDNOTKOU DOPADL DOBŘE

Ve dnech 9. – 10. srpna proběhlo na závodním okruhu v belgickém Zolderu první testování prototypu okruhového speciálu Škoda Octavia Cup s novou řídicí jednotkou motoru a převodovky. O vývoj řídící jednotky se postaraly renomované německé společnosti LMS Engineering a Bosch Motorsport. Výsledek testu dopadl dobře a vůz s novým hardwarem a softwarem fungoval podle očekávání techniků.

Prototyp vozu, podle kterého by se nové řídící jednotky měly namontovat do celé závodní flotily ŠOC, testoval v Belgii známý český závodník a vítěz ETCC Petr Fulín. Na místě byl přítomný také zástupce promotéra Josef Křenek. „Ačkoli nám počasí v Belgii moc nepřálo a provázel nás vytrvalý déšť, test prototypu dopadl nad mé očekávání. Auto jsme na místě ještě ladili s techniky z LMS a Bosch a jeho projevy se stále zlepšovaly.

Výsledek tohoto testu je teprve začátek. Příští týden dostaneme od LMS technickou dokumentaci k dokončení kabelových svazků na ostatních vozech, na konci týdne by nám měla být odevzdána finální verze prototypu. Ten pak budeme dále důkladně testovat na okruhu. Chceme si být jistí, že koncept vozidla je konečně dotažený ke zdárnému cíli. Zejména je třeba ověřit, že bude fungovat u všech vozidel stejně,“ řekl po testování Josef Křenek.

 

O své dojmy z testování se podělil také testovací pilot. „Posun, který v LMS za týden udělali bylo pozitivním překvapením. Bez jakéhokoliv problému jsme dokončili odpolední sekci tréninků a já si dovolím tvrdit, že jsme blízko netrpělivě očekávanému závěru samotného vývoje. Po jízdách jsem předal LMS pár námětů na co se ještě zaměřit. Nejpozději v pondělí bychom na tyto požadavky měli mít reakci,“ reagoval bezprostředně po testech Petr Fulín.

Promotér ŠOC chce dodržet provizorní harmonogram a letošní sezónu odstartovat 1. září na okruhu v Mostě souběžně se závody trucků při ETRC.  „Moc bychom si přáli, aby se do té doby všechno stihlo. Brzy budeme moci přistoupit k dokončení přestavby celé flotily vozů. Nový prototyp i zbytek vozidel se pak ještě musí důkladně otestovat.

Děláme maximum pro to, abychom byli do konce srpna připraveni vyjet. O dalším průběhu budeme závodní týmy i veřejnost nadále informovat,“ říká promotér závodů Josef Zajíček ze společnosti Czech Motorsport.

 

ilustrační foto

PR

Fotky

Další články

Komentáře