Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 23. května 2019 (08:42) Pavel Jelínek

Oceněni autoři nové koncepce stanice metra v Paříži.

Rueil-Malmaison 22. května 2019

GRAND PRIX ZA DESIGN PRO NOVOU ÚPRAVU STANICE METRA JAVEL – ANDRÉ CITROËN V PAŘÍŽI

  • V soutěži Grand Prix Stratégies du Design 2019, kterou pořádá týdeník Stratégies, byli bronzovou medailí v kategorii Veřejný prostor – Značení – Muzeografie oceněni autoři nové koncepce stanice metra v Javel – André Citroën v Paříži.

  • Tuto nově upravenou stanici veřejnosti představili v červnu 2018 zástupci pařížského dopravního podniku RATP a společnosti Citroën, která původně sídlila v tomto 15. pařížském obvodu. Od vstupu do stanice po nástupiště jsou na zdech k vidění informační panely a fotografie připomínající historii značky a dotykové displeje, díky nimž mohou cestující navštívit virtuální muzeum Citroën Origins. 

Stanice pařížského metra Javel - André Citroën, kterou projdou každoročně 2 miliony cestujících, byla v červnu 2018 rekonstruována a nyní představuje historii značky Citroën, která v letošním roce slaví 100. výročí založení.

Tato cesta do historie značky Citroën, která byla připravena společně s podnikem RATP, nabízí chronologickou vizuální podívanou a trvalou architektonickou instalaci na míru, která začíná u vstupu a vede přes chodby až na nástupiště.

Zážitkové a poučné vyprávění spojuje panely na zdech a digitální zařízení s interaktivními displeji, jejichž prostřednictvím je možné navštívit virtuální muzeum značky Citroën Origins: www.citroenorigins.com.

Nová podoba stanice, která byla slavnostně otevřena v červnu 2018, získala bronzovou medaili v hodnocení Grand Prix Stratégies du Design 2019 v kategorii Veřejný prostor – Značení – Muzeografie. Citroën byl takto oceněn již počtvrté, v předchozích letech šlo o novou koncepci showroomu La Maison Citroën, virtuální muzeum Citroën Origins, a dřevěné modely Citroën Origins.

Úpravu stanice Javel – André Citroën si můžete prohlédnout zde: https://bit.ly/2YGAqTv.

 

Značka Citroën

Citroën je globální automobilová značka, která se od roku 1919 prosazuje jako populární značka v nejčistším slova smyslu: jejím hlavním zdrojem inspirace jsou lidé a jejich životní styl. Tento přístup je zachycen i v podpisu „Inspired By You“ a jeho vyjádřením je modelová řada spojující jedinečný design a příkladný komfort. Od ostatních nespecializovaných výrobců se odlišuje nabídkou osobitých služeb poskytovaných zákazníkům („Citroën Advisor“, „La Maison Citroën“ atd.). V roce 2018 značka prodala ve více než 50 zemích světa celkem 1,05 milionu vozů.

 

 

PR

 

Další články

Komentáře