Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 15. června 2020 (20:15) Karel Lacina

Nicolas Trosset si upevnil vedoucí pozici v elektronickém Turismo Carretera.

Argentinské virtuální Turismo Carretera se také pomalu, ale jistě, blíží ke svému finále a poté, co minulý týden jezdily pick upy, vrátili se jezdci tentokrát zpět za volanty klasických vozů na okruhu v Posadasu.


Zatím jasně nejlepším jezdcem na simulátoru je Nicolas Trosset, který ve všech šesti dosud odjetých závodech stál na podiu. Svoji rychlost ukázal i tentokrát a na svoje konto si připsali další vyhranou kvalifikaci a postavení na pole position.


V první sérii Trosset odjel společně s Mangonim a díky kolizi několika vozů za nimi odjeli všech pět kol s velkým náskokem před ostatními. Mangoni v posledním kole tvrdě zaútočil a i přes kontakt se před Trosseta dostal.

Ani ale nečekal na vyjádření traťových komisařů a hned svého soka zase pustil dopředu a spokojl se s druhým místem. Do vedení ve druhé sérii se dostal González, ale neměl šanci postavení udržet před silnou dvojicí Ardusso a Canapino.

Canapino absolvoval dlouhý maraton v LeMans a přesto už znovu bojoval o místa nejvyšší i doma v Argentině. Ardusso ho však před sebe nepustil a zajistil si lepší post před finálovým závodem.

 

 

 


Po startu finálové jízdy čel rychle do čela Trosset, za ním se vyvezl Canapino, kterého se snažila držet dvojice Mangoni a Ardusso, a pátý jel s menším odstupem Vetricelli. Ve dvanáctém kole to Canapino poprvé vyzkoušel na Trosseta a po menší kolizi se na ně dotáhl Mangoni. Podruhé to zkusil Canapino na brzdy, ale nevyšlo to, byl moc dlouhý a skončil mimo trať, čehož okamžitě využil k postupu vpřed Mangoni.

Tvrdou bitvu o třetí místo prohrál Ardusso, když ztratil kontrolu nad svým vozem a neuhlídal Benvenutiho. Na dalších místech projeli cílem Pernia, Castellano, Bonelli a další.


Trosset díky svému vítězství navýšil vedení v celkovém pořadí a má už 262, 5 bodu, druhý Bonelli 179, 5 a třetí Benvenuti 173 , 5 bodu.

 

 

 

 

Zdroj: ACTC

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře