Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 12. dubna 2018 (13:41) Pavel Jelínek

Nákladní přívěs si s Ouředníčkem otestuje terén na největším africkém závodu!

Přívěs Agados vyrazil s týmem Tomáše Ouředníčka na největší africký závod rallye

Velké Meziříčí, 12. dubna – Na 10 000 kilometrů dlouhou testovací jízdu do Maroka v uplynulých dnech vyrazil nákladní přívěs velkomeziříčské společnosti AGADOS. V sobotu 14. dubna startuje v Maroku největší africký závod rallye, kterého se účastní i český tým automobilového závodníka Tomáše Ouředníčka. Ten si pro cestu týmu South Racing Central Europe vybral nákladní přívěs z kategorie speciálů pro jeho technické přednosti, spolehlivost a bezpečnost při přepravě závodního speciálu Ford Ranger. Nákladní přívěs si tak otestuje terén na největším africkém, a po Dakaru druhém nejtěžším závodu světa, který se pojede od 14. do 22. dubna.

Na dlouhou cestu vedoucí až na start závodu Morocco Desert Challenge už přívěs Agados s drahým nákladem vyrazil. Přepravuje nejen náklad, ale po všechny etapy závodu pojede jako doprovodné vozidlo. Včetně zpáteční cesty absolvuje přívěs 10 000 kilometrů a vyzkouší si rozličné silniční a terénní podmínky.

Bude to náročná a těžká cesta, ale přívěs této kategorie (který je záměrně pro tuto cestu bez jakýchkoliv speciálních technických úprav) je na takovou cestu a zátěž běžně připraven. A jsme velice rádi, že právě náš nákladní přívěs je součástí tohoto fascinujícího závodního projektu,“ sdělil Ivo Uchytil, obchodní ředitel Agadosu.

 

Přiznivci motorismu, adrenalinu, ale i uživatelé těchto speciálů určitě ocení průběžné zpravodajství ze samotného závodu. „Při cestě bude na přívěsu připevněna kamera, která bude sledovat jeho chování, jízdní vlastnosti a bude zachyceno, jak čelí různým typům vozovek a terénů, které Maroko nabízí. Ať už to jsou písečné duny, řečiště nebo skalnaté úseky. Průběžné fotografie a videa bude možné sledovat na webu nebo Facebooku,“ dodal loňský vítěz tohoto závodu Tomáš Ouředníček, který se těší na dravý závod a složitou cestu. V Africe bude obhajovat titul posádky South Racing Central Europe společně s Davidem Křípalem. Afrického závodu se účastní dalších 700 účastníků z 24 zemí a specialitou této rallye je trať bez nudných a nekonečných přejezdů mezi etapami.

Video odjezdu z Agadosu: ZDE

Video z cesty: ZDE

Program závodu:

pátek a sobota 13. – 14. dubna: technické přejímky na Al Amal Square v Agadiru

neděle 15. dubna, Etapa 1: Plage Blanche – Plage Blanche (77 km)

pondělí 16. dubna, Etapa 2: Plage Blanche – Touzounine (470 km)

úterý 17. dubna, Etapa 3: Touzounine – Duny v Jews (329 km)

středa 18. dubna, Etapa 4: Duny v Jews – Fezzou (397 km)

čtvrtek 19. dubna, Etapa 5: Fezzou – Merzouga (298 km)

pátek 20. dubna, Etapa 6: Merzouga – Boudnib (313 km)

sobota 21. dubna, Etapa 7: Boudnib – Matarka (404 km)

neděle 22. dubna, Etapa 8: Matarka – Oujda (204 km), slavnostní předávání cen v Be Live Hotel v Saidia

 

Agados působí na trhu od roku 1992. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3500 kg. Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům „na míru“. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů,  různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma sídlí ve Velkém Meziříčí a prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Jednatelem Agados je Petr Ostrý, člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

PR

Další články

Komentáře