Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 25. ledna 2020 (10:07) Pavel Jelínek

Nácvik bezpečné jízdy v terénu na offroadové dráze i pro veřejnost.

Na autodromu si každý může vyzkoušet i jízdu v terénu

Mostecký autodrom disponuje kromě velkého a malého závodního okruhu a výcvikových ploch polygonu také přírodním terénním areálem Czech Motorland s různými druhy povrchu pro nácvik bezpečné jízdy. Veřejnosti je přístupný denně od 09:00 do 18:00 hodin, po dohodě s personálem polygonu si na offroadové dráze může zajezdit každý.

„Z organizačních důvodů je však nutné zamluvit si jízdu alespoň 24 hodin předem, ať už telefonicky či e-mailem,“ upozornila ředitelka polygonu společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

Pro náročnější zájemce autodrom nabízí kurz bezpečné jízdy, kde v praktické části pod vedením zkušeného instruktora získají základní cit pro vůz kategorie SUV a off-road a následně se naučí zvládat všechny nástrahy spojené s jízdou v lehkém, ale i těžkém terénu. Mohou zvolit svůj vlastní vůz, nebo si zapůjčit pick-up Nissan Navara.

 

Na offroadové dráze si řidiči vyzkoušejí jízdu v orné a jílovité půdě, setkají se s kombinací sypkého materiálu s hlínou a kamením. Dráha je vybavena umělými překážkami, jako je železniční svršek či položené klády. Disponuje ale zejména přírodními překážkami, a to sjezdy, výjezdy či bočním náklonem.

V teoretické části kurzu vedle informací o osvojení správných řidičských návyků instruktoři seznámí majitele SUV či offroadového vozu podrobně s jeho výbavou a systémy. Při praxi v terénu si pak jako řidiči vyzkoušejí, co všechno jim výbava a systémy umožňují.

„Ukážeme si to například při prudkých sjezdech a výjezdech, při jízdě ve velkém bočním náklonu, při jízdě po velmi nerovném povrchu, kdy dochází ke křížení náprav nebo při jízdě šikmo svahem. Velkou pozornost samozřejmě věnujeme bezpečnosti při jízdě v terénu a také eliminaci či minimalizaci poškození vozu a s tím spojených nákladů. Nezapomínáme ale ani na životní prostředí.

K přírodě se chováme s úctou a jsme k ní maximálně šetrní,“ vyjmenoval instruktor bezpečné jízdy autodromu Marek Kohoutek.

 

 

 

PR

 

Fotky

Další články

Komentáře