Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 23. května 2019 (10:01) Pavel Jelínek

Nabídka přímých zelenkavých spojů do letních destinací před sezónou roste .

FlixBusem do Puly, Rovinje i Portorože. Nabídka přímých spojů do letních destinací před sezónou roste

++ Dvakrát týdně bude FlixBus od 31. května jezdit z Prahy do Puly, s cenou od 879 Kč

++ Trasa: Praha – Příbram – Písek – České Budějovice – Linec – Salzburg – Terst – Koper – Portorož – Umag – Poreč – Rovinj – Pula

++ Nové každodenní spojení přes Salzburg do italských Benátek

++ Trasa: Praha – České Budějovice – Linec – Salzburg – Villach – Udine – Benátky

Praha, 23. května 2019 – Přímou linkou do Puly, Rovinje, ale i Portože nebo italských Benátek můžete vyrazit na letní dovolenou. Dopravci před létem navyšují frekvenci spojení do žádaných dovolenkových destinací a přidávají zastávky nové. S FlixBusem se tak od 31. května na jih Istrie dostanete přímým spojem dvakrát týdně, a to nejen z Prahy, ale i z Českých Budějovic, Písku a nově také z Příbrami. Zelený dopravce na léto přidává i každodenní spojení do italských Benátek přes turisticky oblíbený Salzburg.

Kdo si plánuje dovolenou v Chorvatsku, toho jistě potěší nové noční spojení FlixBusu z Prahy na slovinské pobřeží a dále na Istrii. Jezdit začne 31. května dvakrát týdně vždy v pátek a v neděli tam a v sobotu a v pondělí zpátky. V Česku kromě Prahy zastaví i v Příbrami, Písku a Českých Budějovicích.

„Letní spojení mezi Českou republikou a Chorvatskem patří každoročně mezi nejpoptávanější. Noční spoje mají tu výhodu, že za dvě noci cesty ušetříte za ubytování a ráno se probouzíte v cílové destinaci. Mezi atraktivní destinace na našem novém spoji budou bezesporu patřit kromě Puly i Umag, Rovinj nebo Portorož ve Slovinsku,“ říká mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Noční spoje mají navíc zpravidla méně zastávek než denní spoje a silnice bývají průjezdnější.

Z Florence bude FlixBus vyrážet v pátek a v neděli v 17:25, v hlavním městě zastaví ještě Na Knížecí v 17:50. Z Příbrami, což je nová zastávka v síti dopravce, budou zelené autobusy odjíždět v 19:00, z Písku v 19:55 a z Českých Budějovic v 21:00. Spoje dále pokračují přes Linec a Salzburg, kde zastaví 20 minut po půlnoci, italský Terst, slovinský Koper a do turisticky oblíbené Portorože dorazí v 5:53 ráno. Do chorvatského letoviska Umag přijedou spoje v 6:30, do města Poreč v 7:15, do Rovinje v 8:00 a na konečnou do Puly dorazí v 8:50.

Na zpáteční cestu počítá FlixBus s odjezdy každou sobotu a pondělí ve 21:00 z Puly, ve 21:50 z Rovinje, ve 22:35 z Poreče a ve 23:20 z Umagu. Příjezd do Prahy je naplánován na 12:25. Nová spojení mezi Prahou a Pulou jsou již v prodeji pro cesty od 31. května. Jízdenky můžete zakoupit online na www.flixbus.cz, přes mobilní aplikaci dopravce a v kamenných prodejnách dopravce a cestovních agenturách.

„Nová linka do Puly doplňuje naši nabídku přímých spojů z Česka do Chorvatska, které jsou pro české turisty zajímavé zejména v létě. Kromě Puly jezdíme tuto sezónu dvakrát denně do Rijeky a jednou denně do Crikvenice. Jižněji pak nabízíme každodenní spojení do Splitu přes Zadar, Biograd, Vodice, Šibenik a Trogir,“ dodává Čmielová.

Mimo tradiční destinace v Chorvatsku je možné dostat se přímým FlixBusem třikrát denně do Záhřebu a každý den i na východ do Slavonskiho Brodu a Osijeku.

Za kulturou přímým spojem do Salzburgu nebo Benátek

Do italských Benátek i rakouského Salzburgu můžete v létě na dovolenou vyrazit dalšími přímými autobusy z Prahy a Českých Budějovic. FlixBus začal od minulého týdne jezdit v nové časy pětkrát týdně a kromě Benátek staví v Udine, Villachu, Salzburgu a v Linci.

„Doposud se s námi mohli turisté vypravit do Benátek z Prahy pětkrát týdně nočním spojem, který začíná v Drážďanech a končí v italské Boloni. Naši síť neustále rozšiřujeme a chceme českým zákazníkům nabízet více možností, atraktivních destinací i časů odjezdů. Ve spolupráci s českým dopravním partnerem Blue Bus proto zavádíme nové denní přímé spojení Prahy a Benátek i se zastávkou v Českých Budějovicích pětkrát týdně,“ vysvětluje mluvčí FlixBusu Martina Čmielová. Cena jednosměrné jízdenky začíná od 749 Kč.

 

Z pražského nádraží Florenc autobusy vyjíždějí každý den kromě pondělí a úterý ráno v 8:40, v Českých Budějovicích staví v 10:50. Dále pokračují přes Linec do Salzburgu, kde staví ve 14:15, do Villachu přijíždějí v 16:25, do Udine v 18:10 a do turisticky oblíbených Benátek v 19:40 na zastávku Mestre a ve 20:00 na zastávku Tronchetto. Na cestu zpět vyráží každý den kromě úterý a středy v 9:40, v neděli ještě o půl hodiny dříve v 9:10. Zpáteční příjezd do Prahy je naplánován tedy mezi 20:40 a 21:10.

Hlavní město severoitalské oblasti Benátsko žije převážně z turistického ruchu. Každý rok jej navštíví přibližně 30 milionů turistů a Benátky tak patří mezi nejnavštěvovanější města světa. Historické jádro leží na ostrovech v mělké laguně, novější části města pak byly vybudovány na rozsáhlém břehu.

FlixBus v rámci Evropy nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou síť čítající 350 000 denních spojů do 2000 destinací ve 28 zemích.

 

 

O společnosti FlixMobility

FlixMobility je mladá společnost působící v oblasti dálkové dopravy, která skrze své značky FlixBus a FlixTrain nabízí pohodlný a ekologický způsob přepravy za dostupné ceny. Díky unikátnímu obchodnímu modelu a inovativním technologiím se ze startupu rychle stala silná společnost s největší evropskou sítí dálkových meziměstských autobusů a v roce 2018 také prvními dálkovými vlakovými spoji. Od roku 2013 přepravila FlixMobility přes 100 milionů lidí a dala vznik tisícům nových pracovních míst v oblasti dopravy. V roce 2018 spustila společnost FlixMobility první dálkové spoje také v USA.

Z center v Evropě i USA se tým FlixMobility stará o plánování sítě, zákaznický servis, management kvality, marketing a prodej a v neposlední řadě také o rozvoj nových obchodních příležitostí a technologický rozvoj.

 

O každodenní provoz flotily autobusů FlixBus se starají regionální partneři, povětšinou rodinné firmy, které na trhu úspěšně působí po desetiletí. FlixTrain je provozován ve spolupráci se soukromými vlakovými přepravci. Díky tomuto partnerství jde tak inovace, podnikatelský duch a silná mezinárodní značka ruku v ruce se zkušenostmi a kvalitou tradičního odvětví dopravy.

www.flixbus.cz/spolecnost

 

PR

Další články

Komentáře