Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 10. července 2017 (10:59) Pavel Jelínek

Na úvod Silk Way Pascal s kamionem MKR sedmý.

Silk Way odstartovala, Pascal na úvod sedmý

Moskva/Tcheboksary/Židovice – Nejtěžší rally světa se rozjela. Ruská Silk Way odstartovala se třemi kamiony Renault Truck z dílny severočeského konstruktérského týmu MKR Technology. V úvodní krátké etapě dojela na sedmé příčce posádka s pilotem Pascalem de Baarem.

Letošní ročník zahájil v pátek na Rudém náměstí v Moskvě symbolický slavnostní start s představením posádek. První ostrá etapa byla na programu v sobotu, kdy na trase z Moskvy do Tcheboksary čekal nejprve dlouhý přejezd k jednašedesát kilometrů dlouhé speciálce. Tu na blátě nejrychleji zajel český pilot Kolomý. Severočeský Renault s Pascalem de Baarem přijel po čtyřech minutách na sedmé příčce.

Elitní desítku uzavřel Martin van den Brink s roudnickým mechanikem Danielem Kozlovským na palubě. Jeho posádka přitom dlouho v úvodu byla na druhém místě, ale své tempo se rozhodla zvolnit. Třináctá příčka patří třetímu z holandských jezdců krotící kamiony ze severu Čech Gertu Huzinkovi.

 

Celá etapa se jela za deště na blátě. Rally začíná a my zvolili v úvodu spíše opatrnější styl jízdy. Auta jsou v super kondici a piloti velmi spokojení. Před námi je mnoho těžkých dnů a naším cílem je na konci být co nejvýše,“ podotkl s ledovým klidem Mario Kress, hlavní konstruktér týmu MKR Technology.

V podobném stylu se má odehrávat i druhá etapa. Na posádky čekají místy velmi úzké a technické pasáže. Trasa z Tcheboksary do Ufy je ale dlouhá téměř osm set kilometrů s tím, že měřená speciálka má 157 kilometrů.

 

Výsledky – 1. etapa (61 km):

1. Kolomý (Cze) Tatra 49:43

2. Loprais (Cze) Tatra +0:51

3. van Genugten (Ned) Iveco +2:03

4. Viazovich (Blr) MAZ +2:35

5. de Rooy (Ned) Iveco +4:01

7. de Baar (Ned) Renault +4:07

10. van den Brink (Ned) Renault +5:52

13. Huzink (Ned) Renault +7:31

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře