Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 10. listopadu 2019 (18:19) Karel Lacina

Na okruhu Sandown Park se odjel závod na 500 mil.

Po čtyřdenním závodním maratonu na okruhu Sandown Park vše konečně dospělo k očekávanému finále, k závodu na 500 mil. Před tímto vyvrcholením však svoji druhou jízdu absolvovali jezdci v šampionátu Super2 Series. Zde už se mohlo definitivně rozhodnout o letošním titulu nebot Bryce Fullwood nastupoval na start s nadějným bodovým náskokem a jeho postavení na roštu bylo právě před dvojicí největších soupeřů Kurtem Kosteckim a Thomasem Randlem.

Start závodu byl opožděn, díky krůzostrašné havárii v předchozím závodě vozů Toyota, kdy jeden z jezdců přeletěl bariery a skončil mezi záchrannými vozy. To nerozhodilo z první řady startujícího Jordana Boyse a stylem start cíl si dojel pro své první vítězství v kariéře. Nezabránil mu v tom ani zkušený Jack Perkins, který i přestože celou dobu tvrdě na Boyse tlačil musel se spokojit s druhou příčkou.

Fullwood jezdil dlouho třetí, ale v 6 zatáčce se před něho dostal Will Brown. I čtvrté místo však Fullwoodovi stačilo ke koruně krále letošní sezony, Kostecki dojel až za ním a to bylo málo.


1. Jordan Boys HOLDEN COMMODORE VF
2. Jack Perkins HOLDEN COMMODORE VF
2. Will Brown HOLDEN COMMODORE VF
4. Bryce Fullwood NISSAN ALTIMA
5.Kurt Kostecki HOLDEN COMMODORE VF
6.Brenton Grove HOLDEN COMMODORE VF
7 Ash Walsh HOLDEN COMMODORE VF
8. Justin Ruggier HOLDEN COMMODORE VF
9. Tyler Everingham NISSAN ALTIMA
10. Matt Chahda FORD FALCON FGX


A poté už bylo vše nachystáno k velkému finále, v první řadě startovního roštu vedle sebe stáli Craig Lowndes a Bryce Fullwood, tedy Holden a Nissan. Další z favoritů Garth Tander doplatil na diskvalifikaci svého kolegy van Gisbergena ve druhém kvalifikačním závodě a startoval až z hloubi pole.

Po zhasnutí červených světel Lowndes s Fullwoodem okamžitě vyrazili zatímco další měli výrazné problémy, Alex Davison zůstal stát na roštu se zhaslým motorem a nevydařený úvod měli i Will Brown a Tony DAlberto, naopak hodně si polepšil Jake Kostecki až na čtvrté místo. Zde však tento 19ti letý divoch dlouho nevydržel a už na sebe upozornoval spíše tmavšími momenty. Nejprve měl kolizi s Lukem Youldenem, poté při výjezdu z boxů atakoval Chrise Pithera a nakonec poslal do hrazení Michaela Carusa jehož Mustang byl notně poškozen.

Situace na čele se nijak výrazně neměnila a tým Red Bull Holden pokračoval ve spanilé jízdě za vítězstvím. V hloubi pole ale situace tak idilická nebyla a na trat musel saffety car. Ve velké rychlosti došlo ke srážce mezi Dale Woodem a Youldenem pro něhož to byla už zdaleka ne první rána, a tentokrát už to znamenalo jediné, konec. Velkou stíhací jízdu předváděl Tander a druhý vúz v barvách Red Bull stoupal pořadím stále výše až do té doby kdy se od zadních kol začal objevovat bílý kouř, který nevěstil vůbec nic dobrého.

To se po zajetí k mechanikům i potvrdilo a poškozené zavěšení kol znamenalo konec nadějí. V týmu však mohla radost přece jenom propuknout naplno po projetí Jamieho Whincupa cílem, po 161 kolech slaví značka Holden tiumf v jednom z nejprestižnějších závodů na australském kontinentě, Fordu patří další čtyři příčky v pořadí, ale ta zlatá chybí.

 


1. Jamie Whincup/ Craig Lowndes HOLDEN COMMODORE ZB
2. Chaz Mostert/ James Moffat FORD MUSTANG GT
3. Lee Holdsworth/ Thomas Randle FORD MUSTANG GT
4. Fabian Coulthard/ Tony DAlberto FORD MUSTANG GT
5. Scott Pye/ Warren Luff HOLDEN COMMODORE ZB
6. Will Davison/ Alex Davison FORD MUSTANG GT
7. James Courtney/ Jack Perkins HOLDEN COMMODORE ZB
8. Andre Heimgartner/ Bryce Fullwood NISSAN ALTIMA
9. Scott Mc Laughlin/ Alex Premat FORD MUSTANG GT
10. Anton De Pasquale/ Will Brown HOLDEN COMMODORE ZB


V celkovém pořadí šampionátu je v čele Scott Mc Laughlin s 3614 body a může již slavit mistrovský titul pro letošní rok, druhý Shane van Gisbergen má na svém kontě 3064 a třetí Jamie Whincup 2968 bodů.

O všem se rozhodne při finálovém závodě, kterým bude 22.- 24. listopadu Coates Hire Newcastle 500.

 


 

Fotky

Další články

Komentáře