Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 28. listopadu 2019 (16:54) Karel Lacina

Na okruhu Mount Panorama končí sezona australských GT.

Ikonický okruh Mount Panorama v Bathurstu bude o víkendu dějištěm závěrečné akce australské sezony 2019 vozů GT. Řada předních týmů se zde zúčastní Pirelli AGT SuperSprintu, tedy nikoliv klasického závodu, ale závodu proti času. Jezdci s vozy tentokrát bez omezení výkonu dle SRO se pokusí ve třech hodinových stintech pokořit tratový rekord, který drží Christopher Mies z roku 2018 časem 1: 59. 2910.

Pro jednotlivé týmy to bude skvělá příležitost pro testování na 12ti hodinovku v příštím roce.


Mezi týmy a jezdci, kteří se na trati představí, figuruje několik vítězů místního legendárního závodu Bathurst 1000 , mezi nimiž nechybí pětinásobný šampion Steven Richards, který usedne do BMW M6 GT3 spolu s majitelem vozu Deanem Grantem. Dalšími piloty, kteří zde dokázali vyhrát, jsou Luke Youlden a Garth Tander, při 12ti hodinovce Shane van Gisbergen a Christopher Mies.

 

Vedle BMW mají svoje zastoupení také Nissan, Aston Martin a poprvé i McLaren. Do Astonu Vantage GT3 usedne bývalý vítěz australských GT Tony Quinn po boku Dana Gaunta z Nového Zélandu, do Nissanu GT R bratři Jake a Kurt Kostečtí. Z populárního Audi Sport R8 LMS Cupu přichází jako letošní šampion Yasser Shahin a v Mercedesu CLK AMG  mu bude sekundovat hvězda Supercars Shane van Gisbergen.


Bývalý australský šampion GT Trophy Series Nick Kelly společně s Bartonem Mawerem vyzkouší nejnovější evoluci Audi R8 a společně s nimi se sveze i Adrian Deitz, jehož tradiční Huracan GT3 tentokrát zůstává v garáži. S druhým Audi vyrazí bratři James a Theo Koundourisové.


V kategorii Trofeo Challenge budí největší pozornost zelené Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO týmu Trofeo Motorsport, které se chystá na start v 12ti hodinovce, stejně jako další týmový vůz Huracan GT3. Na startu budou ještě dvě Porsche a také nepřeslechnutelný MARC II Mustang s Geoffem Tauntonem a Adamem Hargravem.


Společně s vozy GT dostanou šanci čtyři prototypy Radical v čele s letošním mistrem Chrisem Perinim. 

 


 

 

Zdroj : Faceb

Další články

Komentáře