Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 12. listopadu 2019 (22:15) Karel Lacina

Na okruhu Fuji Speedway testovala nová GTčka.

Na okruhu Fuji Speedway se v pondělí v rámci již čtvrté testovací session představily nové speciály pro Super GT sezony 2020. Fuji nebylo vybráno náhodou, již příští týden se zde utkají vozy SuperGT s DTM při akci Dream Race. Za volant nové Hondy NSX GT usedli Naoki Yamamoto, Tomoki Nojiri a Koudai Tsukakoshi, Toyotu Supru GR po okruhu vodili Yuji Tachikawa, Hiroaki Ishiura a Ryo Hirakawa a Nissan GT R Nismo Ronnie Quintarelli, Tsugio Matsuda a Kohei Hirate.

Toyota a Honda vyrazili hned v brzkých ranních hodinách na ještě studenou trat s pneumatikami Bridgestone, Nissan dal přednost klasickým Michelinům. Všechny tři speciály odjely bez problémů naplánované kilometry, když nejrychlejší byla Toyota s časy okolo 1 minuty a 29 sekund.

 


Odpolední část testů bohužel narušil déšt a všichni museli na trat s pneumatikami se vzorkem. Podmínky se však postupně zhoršovaly až musel být celý program o hodinu zkrácen. Na vodě byl nejrychlejší pro změnu Nissan, ale voda se podepsala na čase, který se pohyboval na 1 minutě a 43 sekundách.


Trojice nováčků vyjel i dnes a tentokrát vládla všem Toyota časem 1 min 28 s. Testovat se bude i ve středu a hlavním zaměřením budou zkoušky několika značek pneumatik.
 

 

Zdroj: Faceb

Další články

Komentáře