Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 27. června 2020 (09:38) Pavel Jelínek

Na Masarykově okruhu v Brně vyvrcholí virtuální šampionát .

ESET iSeries 2020  jde do finále

Podnikem na Masarykově okruhu v Brně vyvrcholí během nadcházejícího víkendu virtuální šampionát ESET iSeries. S nadějí na titul vstupuje do závěrečné bitvy kvarteto Josef Záruba, Petr Fulín, Bartlomiej Mirecki a Pavel Gellner.

Již v neděli 28. června večer budeme znát jméno historicky prvního šampiona virtuálního seriálu ESET iSeries. O víkendu jsou totiž na programu poslední dva závody sezony, jejichž dějištěm bude Masarykův okruh v Brně.

K celkovému prvenství má před začátkem finálového podniku nejblíže Josef Záruba. Pilota stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra jsme ve všech předchozích závodech mohli vidět na bodovaných pozicích a vítězství slavil ve dvou případech. Zatímco první triumf si připsal v úvodním závodě v chorvatském Grobniku, druhé prvenství mu přinesla první bitva předposledního podniku na Slovakia Ringu. Na svém kontě má 131 bodů.

 

 

 

Záruba ale stále nemá vyhráno. Ve hře totiž pořád zůstává 50 bodů a celkově druhý Petr Fulín jich na svého krajana ztrácí 35. Trojnásobný mistr Evropy v závodech cestovních vozů je po Zárubovi druhým pilotem ve startovním poli, který během ročníku 2020 slavil vítězství více než jednou. Reprezentant barev týmu Fullinrace Academy dosáhl na oba své úspěchy během úvodního klání na Hungaroringu.

Nejsou to ale pouze Záruba s Fulínem, kdo vstupuje do víkendu s mistrovskými nadějemi. Na čelo celkového pořadí se totiž stále může probojovat rovněž třetí Bartlomiej Mirecki (91 bodů).

Naděje polského závodníka stále žijí i přesto, že se mu letos ještě nepodařilo zvítězit a nejlépe dosáhl na druhé místo, které si připsal hned třikrát. V závodech se sice loňskému šampionovi kategorie Formule Renault 2.0 nepoštěstilo zvítězit, v kvalifikacích je to ale zcela jiná písnička. Pole position totiž vybojoval hned ve třech případech ze čtyř.

Ani u Mireckého ale seznam aspirantů na mistrovský titul nekončí. Do této skupiny totiž stále patří také jezdec Vekra Racing Teamu Pavel Gellner. Tomu v průběžném pořadí patří s 90 body čtvrté místo. Svůj nejlepší moment zažil v prvním závodě dubnového klání na Slovakia Ringu, který vyhrál.

Tým Jiřího Mičánka mladšího má před posledními dvěma závody důvod k úsměvu také při pohledu na stav týmového hodnocení, kde se s celkovým ziskem 198 bodů rovněž nachází na vedoucí pozici. Druhý je Vekra Racing Team (120 bodů) a třetí příčka patří stáji Fullinrace Academy (96 bodů).

 

 

 

 

PR

Zdroj

foto týmu a pořadatelů

Fotky

Další články

Komentáře