Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 1. prosince 2019 (14:59) Karel Lacina

Na Kanárských ostrovech kralovaly Hyundaie R5

Na ostrově Lanzarote v okolí městečka Arrecife pokračoval regionální šampionát Kanárských ostrovů v rally. Na programu byl již 45. ročník Rally Orvecame Isla de Lanzarote a na asfaltové rychlostní zkoušky se sjela velice kvalitní konkurence. Nechyběli stabilní účastníci španělského šampionátu Yearay Lemes a Surhayen Pernia s  vozY Hyundaii i20 R5.

S výkonnými Porsche byli na startu Enrique Cruz, Ivan Armas a Antonio Suarez a s Citroenem C3 R5 byla připravena i Emma Falcon.

 

Hned v první sekci zatroubil do útoku Lemes a na jeho časy nedokázal najít odpověd žádný ze soupeřů. Po třech RZ už držel 11ti sekundový náskok a bylo zřejmé, že jen technika mu zabrání v další cestě za triumfem.

Pernia s druhým Hyundaiem tvrdě bojoval s Cruzem, jehož Porsche se na širokých asfaltech cítilo, jako doma, a v prvním servisu mezi nimi byla jen nicotná jedna sekunda. Armas s druhým Porsche našel soupeře v Machinovi s Lancerem a až za nimi se držela šestá Falcon.

 

 

Ve druhé sekci přidal Lemes další dva nejrychlejší časy, když jednou nestačil na Perniu. Přesto se jejich odstup navýšil již na 15 s. Pernia se ale dokázal zbavit Cruze a Armas Machina, za kterým se začínala přibližovat Falcon. Mezi dvoukolkami zatím vládl Domingo Ramos s Fiatem 500, ale mladý Matias Fuentes s Peugeotem 208 R2 se rozjel k velkému výkonu a byl hodně blízko.


Třetí sekci nedokončil Armas, u jehož Porsche zastávkoval motor , což znamenalo stop. Zatáhl Cruz a porážel nejenom Perniu, ale jeden test dokonce i vyhrál a před závěrečnou dvojicí testů byl druhý. Falcon několikrát chybovala a nakonec ji museli diváci pomáhat zpět na trat, ale byl z toho pouze propad o jedno místo. 

 

 

Na posledních dvou RZ si nejrychlejší časy rozdělili Pernia s Lemesem a na čele se už nic neměnilo. Naopak Cruz inkasoval dvacetisekundovou penalizaci a mohl se s druhým místem loučit. Falcon znovu chybovala, ale sedmé místo udržela. V F2 Ramos odrazil Fuentesův útok a bez problémů si dojel pro vítězství.


1. Lemes/ Penate HYUNDAI i20 R5 39: 56, 3
2. Pernia/ Gonzalez HYUNDAI i20 R5 + 1: 11, 2
3. Cruz/ Mujica PORSCHE 997 GT3 RS + 1: 24, 0
4. Machin/ Perez MISUBISHI LANCER EVO VIII + 2: 43, 1
5. de la Cruz/ Viera MITSUBISHI LANCER EVO IX +3: 16, 7
6. Suarez/ Cedres PORSCHE 997 GT3 CUP + 4: 02, 6
7. Falcon/ Fernandez CITROEN C3 R5 + 5: 17, 7
8. Ramos/ Batista FIAT ABARTH 500 R3T + 6: 48, 2
9. Fuentes/ Gomez PEUGEOT 208 R2 + 7: 14, 0
10. Martin/ Rivero OPEL ADAM S +8: 06, 3
 

 

Zdroj : Faceb

Další články

Komentáře