Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 29. srpna 2015 (20:21) Pavel Jelínek

Na Barumce zatím Jan Kopecký dominuje

 R5 evropské elitě 
› Jasné vedení pro tovární posádku ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler po první etapě Barum Czech Rally Zlín 
› Titul v českém mistrovství v rally (MČR) na dosah 
› „Auto opět funguje perfektně“ 

Zlín 29. srpna 2015 – Týden po oslavovaném triumfu na mistrovství světa FIA v rally (WRC 2) dominuje Jan Kopecký s novým vozem ŠKODA Fabia R5 také mezi evropskou elitou. Tovární jezdec vstupuje i se spolujezdcem Pavlem Dreslerem po galapředstavení na domácí půdě do finálového dne 45. Barum Czech Rally Zlín jasně na vedoucí pozici.

Garanti úspěchu pro značku ŠKODA v českém mistrovství v rally (MČR) tak stále směřují k zisku titulu. Pátý a tedy předposlední podnik MČR je zároveň součástí mistrovství Evropy FIA v rally (ERC). 

„Naše vystoupení na mistrovství Evropy je pro nás zatím úspěšné. U trati stojí tisíce nadšených diváků, užíváme si překrásné a zároveň náročné zkoušky. Auto opět funguje perfektně. Nyní doufáme, že se nám v neděli podaří rally dobře dokončit,“ řekl Kopecký. 

33letý jezdec se po svém vítězství na mistrovství světa na Německé rally bleskurychle přeorientoval na úzké a klikaté asfaltové cesty na Moravě. Nejlepším časem na první rychlostní zkoušce převzal v sobotu vedení a ujížděl svým soupeřům. Nakonec byl v tento slunečný den na všech osmi rychlostních zkouškách s vozem ŠKODA Fabia R5 nejrychlejší. 

Evropskou konkurenci, jako aktuálně vedoucího jezdce mistrovství Evropy Kajetana Kajetanowicze nebo druhého v pořadí Craiga Breena, měl Kopecký s novým vozem ŠKODA bezpečně pod kontrolou. Největším rivalem mistra Evropy z roku 2013 a asijsko-pacifického šampiona z r. 2014 byl opět druhý Václav Pech, na kterého Kopecký před nedělními šesti rychlostními zkouškami najel náskok 35,4 sekund. Zkušený jezdec týmu ŠKODA dosud s novým vozem Fabia R5 vyhrál všechny čtyři podniky českého mistrovství. 

Miláček publika Kopecký dosud na Barum Czech Rally Zlín triumfoval v dvouletém rytmu: 2009, 2011 a 2013. Letos má velkou šanci v této sérii pokračovat. 

S celkem pěti auty mezi nejlepšími deseti v celkové klasifikaci je ŠKODA po první etapě Barum Czech Rally Zlín dominující značkou. Tovární jezdec Kopecký s vozem ŠKODA Fabia R5 vede. Na místech pět a sedm následují Pavel Valoušek a Jan Černý s úspěšným starým modelem ŠKODA Fabia Super 2000. Nizozemec Hermen Kobus je s vozem ŠKODA Fabia R5 devátý. Na místě desátém je Antonín Tlusťák. 

Barum Czech Rally Zlín – průběžný stav, celková klasifikace 
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA Fabia R5 1:21.30,2 hod. 
2. Pech/Uhel (CZ/CZ), Mini John Cooper Works S2000 + 0.35,4 min. 
3. Kajetanowicz/Baran (PL/PL), Ford Fiesta R5 + 0.58,2 min. 
4. Lukyanuk/Arnautov (BY/RUS), Ford Fiesta R5 + 1.30,4 min. 
5. Valoušek/Havelková (CZ/CZ), ŠKODA Fabia Super 2000 + 2.06,3 min. 

PR

Fotky

Další články