Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Čtvrtek, 25. června 2020 (20:00) Karel Lacina

MotoAmerica se vrací ke svému druhému podniku opět na okruh Road America.

Po několikatýdení přestávce se na okruh Road America znovu vrací americký šampionát silničních motocyklů MotoAmerica a tentokrát už nepojedou jezdci před prázdnými ochozy, když celý víkend už je normálně přístupný i pro diváky.

A pořadatelé si zatím mohou mnout ruce, neboť prodej vstupenek láme rekordy, a vypadá to na největší diváckou návštěvu v historii amerických superbiků.


Během prvního závodního víkendu všechny soupeře zastínil Cameron Beaubier, který vyhrál všechno, co mohl a jeho převaha v cíli jednotlivých jízd byla až neuvěřitelná. Skvělé vystoupení týmu Monster Energy Yamaha dovršil i jeho týmový kolega Jake Gagne a po druhém a třetím místě je zatím druhý v celkovém pořadí. Velký boj o třetí místo svádějí Kyle Wyman a Josh Herrin, za kterými číhají na svou šanci Mathew Scholtz, PJ Jacobsen a další.

Na první závody chtěl rychle zapomenout další z favoritů Toni Elias. V první jízdě skončil s prasklým řetězem, zatímco ve druhé havaroval a na jeho bodovém kontě svítí hrozivá nula. Smůlu má Francouz Valentin Debise, jenž měl usednou na druhý stroj BMW Scheibe Racing, ale díky omezením Covid- 19 nedostal vízum potřebné k vycestování za oceán a na trati tak bude chybět.

 

 

 


Stejně dominantní jako Beaubier byl ve třídě Supersport Richie Escalante. Ten dokázal obě jízdy vyhrát s více než desetisekundovým náskokem a na své pronásledovatele má už 24 bodů náskok. Na druhém místě je trochu překvapivě Nate Minster, kterému nahrály do karet problémy soupeřů, a stačila mu i dvě čtvrtá místa.


V Junior Cupu se podle očekávání prali Rocco Landers a Dominic Doyle a i když jejich dojezdy byly hodně těsné, pokaždé přejel cílovou čáru dříve Doyle a na Road America se vrací s desetibodovým náskokem. Landers je asi nejvytíženějším jezdcem, když jede i Twins Cup a hned při svém debutu skončil druhý za Kalebem De Keyrelem a stejné je i celkové pořadí. Tentokrát se na trati objeví i další účastník dvou tříd, Cameron Jones si zajede kromě Junior Cupu i Supersporty.

Svůj debut ve třídě Stock1000 proměnil ve vítězství PJ Jacobsen a i na podruhé patří mezi hlavní aspiranty na triumf společně s Cameronem Petersenem. PJ Jacobsen se bude muset ale poprat s váhovým handicapem, když místo 170 kg bude mít jeho Ducati Panigale nařízených 180.


Již zítra se začne naplno trénovat a uvidíme , zda budou padat opět traťové rekordy , jako minule.

 

 

 

 

Zdroj: MotoAmerica

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře