Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 11. března 2017 (10:05) Pavel Jelínek

Motivace Toyoty zvítězit na 24 hodin Le Mans.

Motivace zvítězit na 24 hodin Le Mans

Po náročné loňské sezóně světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA (WEC), kde Toyotě jen těsně unikla vítězství ve Spa a na Le Mans, tým vybojoval v rámci devíti závodů sezóny sedm pódiových umístění a 229 bodů. V poháru konstruktérů pak TS050 HYBRID skončil třetí.

Letos tým nastupuje do nové sezóny ještě silnější a plně připravený bojovat v čele. Na důkaz svého zasazení o vytrvalostní soutěže a ve snaze zvýšit své šance na vítězství v legendárním závodu 24 hodin Le Mans se tým rozhodl do podniků 6 hodin ve Spa-Francorchamps a 24 hodin Le Mans nasadit hned tři vozy TS050 HYBRID.

Jezdeckou sestavu vozu TS050 HYBRID se startovním číslem 7 obohatí José María López (Argentina), jenž bude bojovat po boku dvou vítězů závodů šampionátu WEC, Mika Conwaye a Kamuiho Kobayashiho. José Maria (33) je vítězem závodu GP2. Po soutěžích GP2 se přesunul do mistrovství světa cestovních vozů (WTCC), kde získal poslední tři mistrovské tituly.

 

Sébastien Buemi a Anthony Davidson, mistři světa v hodnocení závodních jezdců WEC za rok 2014, budou opět soutěžit po boku Kazukiho Nakajimy, jediného japonského jezdce, jenž dokázal vybojovat pole position na Le Mans. V této sestavě pojedou po celou sezónu s vozem číslo 8.

Stéphane Sarrazin, dvojnásobný finalista s vozem Toyota na Le Mans, povede tým třetího nasazeného vozu. Jeho stájoví kolegové pro vůz č. 9 budou oznámeni v průběhu letošního března. Modernizovaný monopost TS050 HYBRID se představí 31. března v Monze na tiskové konferenci WEC týmu TOYOTA GAZOO Racing.

PR
zdroj : Toyota

 

 

Fotky

Další články

Komentáře