Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 28. ledna 2020 (21:49) Karel Lacina

Mladý Cannon McIntosh vstupuje na velkou scénu USAC.

V Austrálii se sezona sprintcars pomalu blíží ke svému konci, v Americe se naopak chystá ke svému startu vrcholný šampionát USAC Amsoil Pro, čili to nejlepší co se na scéně midgetů jezdí. Také do tohoto sportu naplno proniká mládí a právě teprve 17ti letý Cannon McIntosh bude nejnovějším přírůstkem ve startovní listině USAC NOS Energy Drink National Midget. Tento mladý talent vzal pod svá křídla tým Keith Kuntz/ Curb- Agajinan Motorsport, mimo jiné desetinásobný šampion USAC, kde pojede se startovním číslem 71.


McIntosh dal o sobě poprvé více vědět minulý rok, když dokázal vyhrát klasiku Shamrock Classic v Southern Illinois Center, kde startoval s vozem svého otce. Na svém kontě má také druhé místo v Gas City během Indiana Midget Week a fantastický výkon, který předvedl v Turkey Night Grand Prix na oválu ve Ventuře, při kterém dokázal celých 67 kol jezdit na čele závodu. O tom, že nebude jenom do počtu, přesvědčil již začátkem ledna když vyhrál za nový tým Chilli Bowl a stal se nejmladším vítězem této akce v dějinách.

 


" Tato příležitost znamená pro mě a moji rodinu vstup do světa. Boj o titul s tak legendárními jmény jako jsou KKM nebo Toyota je pro dítě, jako jsem ještě já, něco jako sen. Nemohu dostatečně poděkovat svému otci a Cody Cordellovi za vše co pro mě udělali a je to pro mě hořkosladké opuštění týmu mého táty.Byl to ale pro nás hlavní cíl hned od začátku a už se nemohu dočkat až to na Floridě všechno začne" - řekl McIntosh.


Šampionát USAC začíná 7. - 8. února v Bubba Raceway Park v Ocale na Floridě, kde proběhnou dvě noci plné závodění.

 

Zdroj: USAC
 

 

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře