Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 16. dubna 2018 (13:28) Pavel Jelínek

MKR zahájil marockou rally vítězně a dvojnásobným zastoupením na bedně.

MKR zahájil marockou rally vítězně

Plage Blanche – První etapa a hned vítězství. Tým MKR Technology odstartoval rallye Maroko Desert Challenge na výbornou. Úvodní prolog nejrychleji zajel holandský pilot Janus van Kasteren z týmu Mammoet Rallysport. Jeho týmový parťák Martin van den Brink pak cílem projel bronzový.

„Lepší úvod jsme si nemohli přát. Faktem ale je, že Janus trochu překvapil a nejspíš i sám sebe. Etapou proletěl parádně bez sebemenšího zaškobrtnutí. Je ale fajn mít na pódiu hned dva piloty a věřím, že tahle bilance bude pokračovat,“ byl spokojený Mario Kress, hlavní konstruktér vítězných kamionů.

Do jubilejního 10. ročníku marocké rallye připravil severočeský tým MKR Technology trojici závodních kamionů s holandskými piloty Martinem van den Brinkem, Janusem van Kasterenem a Gertem Huzinkem. Posádky nejprve čekalo technické odbavení v Agadiru. Rallye se ale rozjela až nedělním prologem 250 km od Agadiru na legendární Plage Blanche. V pozdních odpoledních hodinách na posádky čekalo necelých osmdesát ostrých kilometrů, které se nejprve jely ve stylu WRC, následovala patnáctka ve velkolepém kaňonu a posledních pětadvacet bylo právě na panenské bílé pláži, kde pořadatelé také připravili velký bivak, aby si všichni užili kouzlo tohoto vyhlášeného místa. A severočeské renaulty znovu zahájily ve velkém stylu.

Vítězství slavil Janus van Kasteren, který na druhého Aleše Lopraise najel takřka minutu. Pódium doplnil týmový parťák Martin van den Brink. Poslední z trojice severočeských speciálů s pilotem Gertem Huzinkem úvodním prologem projel sedmý. „Užíváme si celé tohle místo a ještě, když navazujeme na předchozí úspěchy, je to teprve paráda. Rallye je ale na začátku a už druhý den bude velmi těžký, takže se dál musíme soustředit na co nejlepší výkony, abychom na konci měli skutečný důvod k radosti,“ podotkl roudnický mechanik Daniel Kozlovský z týmu MKR Technology.

 

Druhá etapa bude nejdelší z celého letošního ročníku. Na posádky čeká 470 kilometrů z Plage Blanche do Touzouninu. Po startu na pláži posádky etapa přivede na východ přes řeku Dray. Střídat se bude písčitý povrch s kamenitým. Na trase jsou skalnaté výjezdy, suchá solná jezera, rychlé a technické průjezdy a prázdná poušť s dech beroucími krajinami.

 

Výsledky – 1. etapa (prolog 77 km):

1. van Kasteren (Renault Trucks) 47:25

2. Loprais (Tatra) +0:58

3. van den Brink (Renault Trucks) +1:19

4. Teun Van Dal (Scania) +2:22

5. Vrátný (Tatra) +2:42

7. Huzink (Renault Trucks) +3:25

 

PR

Další články

Komentáře