Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 3. dubna 2020 (18:22) Karel Lacina

Mistrovství Evropy v rallycrossu bude mít letos hodně silné jezdecké pole

Velice kvalitně obsazený by měl být letos kromě světového i evropský šampionát v rallycrossu, kam míří řada kvalitních jezdců a týmů.

Svoji sestavu zveřejnila formace JC Raceteknik, která nasadí dvojici speciálů Audi A1. Vedle již prezentovaného Bena Philipa Gundersena bude působit belgický mladík Enzo Ide, jenž tak naváže na loňskou velice nepovedenou sezonu. Svůj debut si odbyl na domácí půdě ve Spa a tím pro něj ročník 2019 skončil.

Po nehodě v civilním provozu, při které utrpěl zlomeninu lebky a těžké krvácení do mozku, upadl do komatu a strávil několik měsíců v nemocniční péči. Nyní už je opět v plné kondici a připraven zabojovat o evropské body.

" Opravdu se moc těším až opětovně usednu do závodního vozu. Mým hlavním cílem je především si užít spoustu zábavy a naučit se co nejvíce z rallycrossu. Až postupem času uvidíme zda budu moci své plány změnit a zaměřit se na určité pořadí".

 


Těžký kalibr angažoval tým Hedströms Motorsport. Vedle Petera Hedströma usedne do druhého Volkswagenu Polo Mk5 bývalý tovární jezdec škodovky v rally Pontus Tidemand. Švéd podepsal svoji smlouvu poté, co zvítězil ve WRC2 v Mexiku a v plánu má všechny závody ME. 

O potížích s uzavřením kontraktu řekl majitel týmu Peter Hedström - " Velkým problémem už bylo jenom se dostat s Pontusem do kontaktu, když byl v Mexiku s devítihodinovým časovým posunem uprostřed bojů ve WRC. Jakmile jsme si však mohli promluvit, bylo vše hotovo za pár minut".

Tidemand dodal - " Jsem velice vděčný za Peterovo zavolání uprostřed rozjeté rally. Chci jezdit co nejvíce a mistrovství Evropy v rallycrossu bude ideálním doplňkem mého programu ve WRC2. Mám v plánu ještě i tři závody RallyX Nordic a poté uvidím, který šampionát dokončím celý, protože v obou budeme mít několik aut".

 


O evropský titul pojede také Thomas Bryntesson s dalším z řady Volkswagenů Polo Mk5. " S potěšením oznamuji, že ještě jednu sezonu budu pokračovat v evropském šampionátu v Supercar s vlastním týmem. V naší debutové sezoně 2019 se nám poměrně dařilo a výsledkem bylo konečné třetí místo.

Během zimy jsme na autě udělali několik vylepšení, které doufáme, že nám společně s s loňskými zkušenostmi pomohou bojovat o zlatou medaili".

 


Poté, co v zimě bojoval o vítězství v Andros Trophy, nyní potvrdil svoji účast mezi rallycrossaři i francouzský tým DA Racing, ve kterém pojedou bratři Jean Baptiste a Andrea Dubourg. K dispozici mají dvojici špičkových Peugeotů 208 Supercar a poté , co Jean Baptiste vybojoval v roce 2019 titul vicemistra, míří letos nejvýše. 


" Mým jasným cílem je jezdit lépe , než loni, což znamená, že mojí jasnou prioritou číslo jedna bude mistrovský titul. Evropský kalendář se skládá z pěti závodů a je to velice intenzivní šampionát, kde není sebemenší prostor na chyby. Musíme být efektivní hned od začátku, protože loni jsme body ztracené v úvodu už nebyli schopni dohnat a na konci hodně chyběly".

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře