Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 9. ledna 2017 (14:50) Pavel Jelínek

Ministru Janu Mládkovi předali do užívání vůz IONIQ Electric

Ministerstvo průmyslu a obchodu bude jezdit vozem Hyundai IONIQ

Prezident společnosti Hyundai Motor Czech pan Byung Kwon Sir dnes předal ministru průmyslu a obchodu Janu Mládkovi do užívání vůz Hyundai IONIQ Electric. Na základě smlouvy o pronájmu bude mít ministerstvo model k dispozici na šest měsíců.

Používáním elektromobilu chce ministr Jan Mládek osobně přispět ke zvýšení osvěty čisté mobility v České republice a podpořit masivnější rozvoj elektromobility, k němuž u nás dochází teprve v posledních letech. Ministerstvo průmyslu a obchodu chce být tímto krokem také příkladem pro další státní instituce.

„Čistě elektrický model IONIQ představuje zásadní posun ve vnímání zelené budoucnosti automobilové dopravy a jsme potěšeni, že se o parametry a výhody vozů na elektrický pohon osobně zajímá i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Je to signál, že se Česká republika přidává k světovému trendu odpovědnosti za životní prostředí. Společnost Hyundai Motor určuje směr vývoje automobilů budoucnosti a modelem IONIQ přinášíme českým zákazníkům budoucnost už nyní, “ uvedl prezident Hyundai Motor Czech Byung Kwon Sir.

 

„Elektromobily jsou oproti běžným motorovým vozidlům výrazně ekonomičtější a přívětivější k životnímu prostředí a jejich masivnějším užíváním dochází ke snížení emisí. V rámci první výzvy evropského programu na podporu elektromobility jsme vloni přijali celkem 53 úspěšných žádostí pro pořízení elektromobilů nebo dobíjecích stanic od českých obcí, institucí a firem v celkové výši 40 milionů korun. Do března letošního roku bude vypsána druhá výzva, která, pevně věřím, povede k dalšímu rozvoji elektromobility u nás,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Vůz Hyundai IONIQ Electric nabízí čistě elektrický pohon a jeho akumulátory umožňují dojezd více než 280 kilometrů, což je jedna z nejlepších hodnot na českém trhu. Nabití akumulátorů na 80 % kapacity trvá pomocí stejnosměrného rychlonabíjecího zařízení pouhých 24 minut. IONIQ je možné nabíjet i střídavým proudem z běžné kompatibilní domácí zásuvky.

Vyspělé komfortní technologie modelu IONIQ doplňuje řada inovativních prvků aktivní a pasivní bezpečnosti, které chrání řidiče a cestující. Mezi rozmanité prvky aktivní bezpečnosti patří sledování slepého úhlu, asistent pro jízdu v jízdním pruhu, systém autonomního nouzového brždění či chytrý adaptivní tempomat. Samozřejmostí je pětiletá záruka Hyundai bez omezení ujetých kilometrů na vozidlo a osmiletá záruka s omezením 200 000 km na akumulátory.

Společnost Hyundai Motor Co., založená v roce 1967, je součástí skupiny Hyundai Motor Group, která je od roku 2010 pátým největším výrobcem automobilů na světě a zahrnuje přes dvacet dceřiných společností a přidružených organizací působících v různých oborech automobilového průmyslu. Společnost Hyundai Motor provozuje devět výrobních závodů mimo Jižní Koreu a v roce 2016 prodala 4,86 milionu vozidel po celém světě. Vozidla značky Hyundai se prodávají ve 186 zemích prostřednictvím 5300 dealerství a showroomů.

 

Hyundai je také první automobilkou na světě, která sériově vyrábí ekologické vodíkové vozy Fuel Cell. Na českém trhu prodeje značky od roku 2007 setrvale rostou. V roce 2016 bylo v ČR prodáno 20 496 osobních automobilů a Hyundai dlouhodobě představuje nejrychleji rostoucí značku v České republice. Další informace o společnosti Hyundai Motor a jejích produktech naleznete na adrese: www.hyundai.com nebo na českých webových stránkách www.hyundai.cz.

PR

Fotky

Další články

Komentáře