Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 12. října 2019 (14:42) Pavel Jelínek

Michal Makeš zvítězil a zajistil ai tak titul v Clio Cupu.

Úvodní závod Renault Clio Cupu na Hungaroringu ovládl Michal Makeš a pojistil si tak celkové prvenství. Společně s českým závodníkem se na stupně vítězů podívali rovněž druhý Zoran Poglajen se třetím Leventem Losonczym.

Michal Makeš sice do podniku na Hungaroringu vstupoval s dvoubodovou ztrátou na vedoucího Petra Majera „pouze“ jako stříbrný muž průběžného pořadí, přesto byl ale považován za hlavního favorita na zisk titulu. Bylo tomu tak kvůli skutečnosti, že se lídr šampionátu Petr Majer rozhodl finálové klání vynechat.

A příležitosti, kterou mu tímto rozhodnutím jeho úhlavní rival v boji o mistrovskou korunu nabídl, dokázal Makeš využít hned v prvním víkendovém závodě. Jezdec stáje Mičánek Motorsport si v něm totiž dojel po startu z pole position dominantním způsobem pro vítězství a Hungaroring tak byl po zisku titulu Richarda Chlada Jr. ve sprintu GT3 svědkem druhé korunovace dne.

 

Společně s novopečeným dvojnásobným šampionem této kategorie se na pódium podíval také Zoran Poglajen, který proťal cílovou pásku jako druhý a Levente Losonczy. Maďarský závodník udělal domácím fanouškům radost třetí příčkou.

 

PR

Zdroj

Další články

Komentáře