Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Neděle, 19. ledna 2020 (18:38) Karel Lacina

Max Guenther získal v Chile první vítězství ve Formuli E.

Ve velkém vedru se v ulicích hlavního města Chile Santiagu odehrála druhá Grand Prix šampionátu ABB Formula E. Ze zajímavé kvalifikace vyšel jako vítěz Mitch Evans a postavil se na pole position společně s Maxem Guentherem, naopak úplně jiné starosti měl Čínan Ma, kterému se nepodařilo vůbec ustanovit kvalifikační ča,s a také tým Nissan, jehož lídr Oliver Rowland po kolizi stál až hodně vzadu.

 


Evans nejlépe odstartoval a vedl celého hada ostatních vozů, za něho se dostal Pascal Wehrlein, jemuž se podařilo protáhnout se kolem Guenthera. Technika zklamala Alexandera Simse, jehož vůz se zastavil a zatarasil trat, diky čemuž vyjel zaváděcí vůz. Po restartu závodu se o další vzrušení postaral Oliver Rowland.

Pro toho se trat v Santiagu stala zřejmě prokletou a po kolizi v kvalifikaci v závodě tvrdě atakoval Sama Birda, poškodil přední křídlo a musel k mechanikům. Bird náraz neustál udělal hodiny a propadl se dozadu. 

 


Evans jezdil na prvním místě stále před Guentherem a Wehrleinem. Guenther měl zapnutý Attack Mode a zvýšené síly motoru využil k útoku na Evanse, který se mu nadvakrát podařil a převzal vedoucí post. Po dalších několika minutách byl nucen zpomalit Wehrlein a jeho trablů využil jak Vergne tak i Da Costa k postupu vpřed. Dvojice vozů týmu DS Techeetah dlouho společně nejezdila.

Vergne si o obrubník poškodil přední křídlo, které začalo dřít o pneumatiku a zanechával za sebou oblaky kouře. Vergne vsadil vše na jednu kartu a zkusil dokončit s rozbitým vozem, ale to mu nevyšlo a sedm minut před koncem závodu zajel do boxů. 

 


Da Costa mezitím předjel Evanse a začal stíhat i vedoucího Guenthera. Když do konce zbývaly pouhé tři minuty rozhodl se Da Costa k útoku, do zatáčky 10 vjížděli oba vedle sebe, Da Costa donutil svého soupeře k drobné chybičce a byl na první pozici.

Ale zisk zlatého věnce mu nebyl souzený, zbývala minuta do konce, Guenther vsadil vše na jednu kartu, protáhl se kolem soupeřova vozu a dojel si pro své první vítězství v elektrických monopostech.

 


1. Max Guenther BMW I ANDRETTI MOTORSPORT
2. Antonio Felix Da Costa DS TECHEETAH
3. Mitch Evans PANASONIC JAGUAR RACING

4. Pascal Wehrlein MAHINDRA RACING
5. Nyck De Vries MERCEDES BENZ EQ FORMULA E TEAM
6. Stoffel Vandoorne MERCEDES BENZ EQ FORMULA E TEAM
7. Lucas Di Grassi AUDI SPORT ABT SCHAEFFLER
8. James Calado PANASONIC JAGUAR RACING
9. Felipe Massa ROKIT VENTURI RACING
10. Sam Bird ENVISION VIRGIN RACING

 

 

Foto: FIA ABB Formula E
Zdroj faceb

Další články

Komentáře