Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 16. února 2018 (20:16) Pavel Jelínek

Marc Coma končí s ředitelováním. Jakou cestou se bude Dakar dále ubírat?

Coma na Dakaru končí

Zřejmě na vrcholu, se rozhodl odejít pětinásobný vítěz Rally Dakar (2006, 2009, 2011, 2014, 2015) v kategorii motocyklů Marc Coma, který od roku 2015 zastával pozici ředitele soutěže. Buggyru tímto svým rozhodnutím příliš nepotěšil.

 Roudnická stáj, která letos brala na Dakaru zásluhou Martina Kolomého čtyři pódiová umístění, reagovala na odchod dakarské legendy rozpačitě. „Já do Comy nevidím, netuším, co stálo za jeho rozhodnutím. Nicméně kdyby se rozhodl skončit po loňském opravdu nepovedeném Dakaru, absolutně bych to chápal. Letos ale připravil, alespoň dle mého názoru, Dakar z kategorie mimořádně povedených. Snad to jeho následovník pojme obdobně,“ reagoval na informace o konci španělského bohatýra Martin Kolomý.

 

 Prakticky stejný názor zastává týmový manažer Jan Kalivoda. „I když jsme ho po loňsku v mezích zákona proklínali, letos to bylo o něčem úplně jiném. Navíc se jedná o sympatického člověka, při jeho návštěvy Prahy z něj spadla maska dakarského bosse, dalo se s ním v pohodě bavit. Jeho konec mě překvapil,“ konstatoval Honza. 

Stejně, jako celý rally svět pak čeká na jméno Comova nástupce. „Ne snad, že bychom měli nějaké obavy, náš tým si během let vybudoval dostatečně silnou vyjednávací pozici. Spíše si klademe otázku, jakou cestou se bude Dakar dále ubírat? Pevně doufám, že nesejde z letos nastoupené cesty.“


http://www.buggyra.com/
Petr Bošnakov

PR

 

Fotky

Další články

Komentáře