Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 17. února 2020 (21:59) Karel Lacina

Luca Pedersoli s Citroenem DS3 WRC ovládl Adria Rally Show.

První z tzv. okruhových rally v Itálii se uskutečnila v areálu autodromu Adria Raceway a ve dvou dnech se sešlo velice pestré pole soutěžních vozů. Začínalo se již v sobotu dvěma 12, 15 kilometrovými testy namotanými nejen po samotné závodní dráze, ale i po obslužných komunikacích a druhý průjezd byl na programu již za tmy.

V sobotu se jela dvakrát druhá verze měřící dokonce přes 14 kilometrů, aby vše zakončila krátká zkouška na motokárové dráze.

 


Při pohledu do startovní listiny byl jasným favoritem Luca Pedersoli s Citroenem DS3 WRC, pro něhož jsou okruhové RZ velice oblíbenou zábavou, nechyběl ani další z matadorů Circuit Rally Fabrizio Fontana s exkluzivní Fiestou WRC Plus, se kterou jel už potřetí, zatím bez výraznějších úspěchů.

Armádě erpětek velel Alessandro Perico s Polem, bylo zde i několik Fabií R5 EVO, které přivezli Švýcar Federico Della Casa a Jimmy Galvagni.

 


Hned v sobotu předvedl Pedersoli všem naivkům, kteří mysleli na jeho skalp, kdo je na trati pánem a jediný kdo s ním hrál vyrovnanou hru byl Francouz Robert Consani. Po dvou RZ byl mezi nimi minimální rozdíl 4, 3 s, ale třetí Fumagalli už ztrácel přes deset sekund a čtvrtý Berton ještě více.

Alessandro Perico bude chtít rychle na tuto soutěž zapomenout, nejprve při prvním průjezdu jel o jedno kolo navíc, aby později na svoji účast rezignoval. 

 


Divoký Consani pokazil první nedělní test a dvakrát dělal hodiny a nakonec musel čelit defektu, čímž vypadl z boje o prvenství a ve zbývajících zkouškách musel jet na hraně a vše zachraňovat. Nakonec skončil těsně pod podiem.

Druhé místo po zásluze získal Fumagalli, pro něhož však nebylo klidu, protože za sebou měl dalšího z mladíků Bertona, který si rychle zvykl na Polo a předváděl naprosto dokonalé průjezdy zacož mu je odměnou konečné třetí místo.

 

 

 

O vítězi nebylo pochyb ani chvilku, Pedersoli vyhrál i všechny nedělní testy, plně využil kvalit svého vozu a s půlminutivým náskokem triumfoval. Svůj stín bohužel ani v Adrii nepřekročil Fontana a až osmé místo je dalším zklamáním, které svým fanouškům se super vozem připravil. Za zmínku určitě stojí deváté místo Mattii Scandoly, synovce Umberta, který debutoval s Hyundaiem, se kterým jeho strýc jede letošní WRC3.

První desítku uzavřel ředitel autodromu Mario Altoe, pro něhož to byl návrat na tratě RZ, první den se věnoval zvykání na nové Polo, a v neděli už se snažil nabité zkušenosti zúročit.


1. Pedersoli/ Tomasi CITROEN DS3 WRC 39: 30, 8
2. Fumagalli/ Pieri ŠKODA FABIA R5 + 35, 6
3. Berton/ Ferrarese VOLKSWAGEN POLO GTI R5 + 39, 2

4. Consani/ Salmon ŠKODA FABIA R5 + 57, 7
5. Della Casa/ Pozzi ŠKODA FABIA R5 EVO + 1: 05, 0
6. Riccio/ Rocchi HYUNDAI I20 R5 + 1: 09, 3
7. Colferai/ Mosele FORD FIESTA RS WRC + 1: 10, 1
8. Fontana/ Savastano FORD FIESTA WRC + 1: 14, 1
9. Scandola/ Capolongo HYUNDAI I20 R5 +1: 26, 5
10. Altoe/ Pirollo VOLKSWAGEN POLO GTI R5 + 1: 27, 8

 

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře