Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 29. února 2020 (18:01) Karel Lacina

Luca Engstler se stal v Sepangu šampionem TCR Malaysia.

V Sepangu skončil posledními dvěma jízdami letošní ročník TCR Malaysia a finále to bylo jak se patří. Chtěl-li Luca Engstler další titul, musel dojíždět před Danielem Lloydem. Tým Franze Engstlera tentokrát nechal stát Nicolase Grubera a na jeho místo postavil zkušenějšího Mitchella Cheaha.


Luca Engstler vyhrál o tři desetiny kvalifikaci a společně s Lloydem se postavili do první řady. Start zvládl německý jezdec na jedničku a svému hlavnímu soupeři se rychle vzdaloval. Po celou jízdu neudělal jedinou chybu a po zásluze si dojel pro vítězství, když Lloyd projel cílem až o pět sekund později na druhém místě.

Za touto dvojicí se tvrdě bojovalo o poslední místo na podiu a když musel zvolnit Josh Files debutující s Velosterem, rozdali si to Chah s Angem.


1. Luca Engstler HYUNDAI I30 N
2. Daniel Lloyd HONDA CIVIC TYPE R
3. Mitchell Cheah HYUNDAI I30 N
4. Gilbert Ang CUPRA LEON
5. Kim Jin Soo HYUNDAI I30 N
6. Freddie Ang CUPRA LEON
7. Josh Files HYUNDAI VELOSTER 
8. Douglas Khoo CUPRA Leon

 


Díky obrácenému pořadí startoval z pole position do druhé jízdy Douglas Khoo, ale rychle s čela zmizel a propadal se stále více dozadu. Naopak Engstler vyrážel do závodu až z páté pozice a rychle se dostal do vedení. Za ním jedoucí Cheah mu kryl záda, a protože Lloyd neměl na jakýkoliv útok ani pomyšlení a musel se spíše zabývat Joshem Filesem bylo rozhodnuto.

Engstler v pohodě vyhrál, druhý dojel Files, když v posledním kole dokázal zdolat Cheaha a teprve až jako čtvrtý dokončil závod Lloyd. Engstler s Lloydem mají nakonec stejný bodový zisk, ale ve prospěch Němce hovoří větší počet vyhraných jízd.


1. Luca Engstler HYUNDAI I30 N
2. Josh Files HYUNDAI VELOSTER
3. Mitchell Cheah HYUNDAI I30 N
4. Daniel Lloyd HONDA CIVIC TYPE R
5. Gilbert Ang CUPRA LEON
6. Kim Jin Soo HYUNDAI I30 N
7. Freddie Ang CUPRA LEON
8. Douglas Khoo CUPRA LEON


Konečné pořadí šampionátu: 1. Engstler 121 b., 2. Lloyd 121 b., 3. G. Ang 89 b., 4. Files 55 b., 5. Gruber 50 b.

 


Své dvě závodní jízdy odjela i série Porsche Sprint Challenge Asia s vozy 911 GT3 Cup. Svoji naprostou převahu zde ukázal tovární pilot Porsche Martin Ragginger, jenž využil svých zkušeností a s přehledem vyhrál oba dva závody s velkým náskokem. Až za ním se srovnala dvojice týmu Absolute Racing Jonathan Hoggard a Eshan Pieris.

 

Zdroj: Faceb

Neprošlo jazykovou korekturou
 

Další články

Komentáře