Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 15. srpna 2015 (22:52) Pavel Jelínek

Lorenzo posunul rekord okruhu pod 1:55 min !!

Grand Prix České republiky 
Magická hranice prolomena, 
Lorenzo posunul rekord okruhu pod 1:55

Plné tribuny Masarykova okruhu sledovaly v sobotu triumfální kvalifikační výsledek dvojnásobného šampiona MotoGP Jorge Lorenza. Španěl poprvé v historii okruhu prolomil magickou hranici minuty a pětapadesáti vteřin. Časem 1:54,989 tak vytvořil nový absolutní motocyklový rekord Masarykova okruhu. 

Divácké informace na neděli
Automotodrom Brno očekává, že i nedělní návštěvnost ve srovnání s rokem 2014 stoupne, fanoušci by tedy na tribuny měli vyrazit s předstihem. „Především doporučujeme dopředu si naplánovat, na jakou tribunu a z jakého parkoviště půjdou,“ radí manažerka závodu Radka Dvořáková. V sobotu v okolí Masarykova okruhu podle odhadů Policie ČR parkovalo 8 293 automobilů, 3 681 motocyklů, 36 autobusů a 182 karavanů. Zatímco počty osobních aut vykazují meziročně jen mírný nárůst, výrazně přibylo motocyklů, loni jich v sobotu na okruh přijelo jen 2 130.

Automotodrom Brno ujišťuje, že vstupenky na přírodní tribuny budou v prodeji i po celou neděli. „Přestože se zřejmě počet prodaných vstupenek navýší, kapacita Masarykova okruhu je dostatečná. Určitě budeme prodávat celý den, lidé se nemusejí bát, že by bylo vyprodáno,“ potvrdil marketingový ředitel Automotodromu Michal Klouda.

 

Prodej vstupenek začíná už v 6.30, první warm up je naplánovaný na 8.40, závod kubatury Moto3 startuje v jedenáct hodin, královská třída MotoGP pak v 14.00.

Nový rekord Masarykova okruhu
Sobotní kvalifikace MotoGP opět po roce přepsala historické tabulky Masarykova okruhu. Padl totiž rekord, který teprve před rokem vytvořil při testech úřadující šampion Marc Marquez. Dnes nicméně padla magická hranice 1:55. Na prolomení „kulatého“ času čekal Masarykův okruh 13 let, hranici dvou minut překonal v roce 2002 v kvalifikaci Max Biaggi. 

Padl i absolutní rekord kubatury Moto2, Johann Zarco jej přepsal časem 2:01,614. 

Z Čechů byl nejúspěšnější Karel Hanika
Nejlepší výsledek z českých jezdců zaznamenal Karel Hanika, v kvalifikaci dosáhl na sedmý čas a pojede do domácího závodu z třetí řady.
Jakub Kornfeil uzavírá nejlepší dvacítku jezdců třídy Moto3, Karel Abraham sice v sobotu zrychlil až pod hranici 1:59, v kvalifikaci ale kvůli stále více bolestivé noze čas nevylepšil a do závodu pojede z pětadvacátého místa. 


PR

 

 

Fotky

Další články