Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pondělí, 15. července 2019 (17:41) Pavel Jelínek

Lexus ovládl kategorii v ECO Rallye.

Lexus ovládl svou kategorii při své první účasti v ECO Rallye

Praha 15. července - Letošní závod ECO energy Rally Bohemia 2019, který spadá do Mistrovství Evropy ekologických vozů FIA Electric and New Energy Championship, ovládl elektromobil Tesla X90D týmu Asociace pro elektromobilitu. Druhá skončila Kia e-Niro s posádkou Kia Motors Czech a třetí Lexus RC300h týmu Lexus Motorvize.cz.

Lexus RC300h zároveň při své premiérové účasti ovládl svou třídu hybridů a plug-in hybridů. "Lexus RC 300h ukázal své kvality, přeci jen je to i přes veškerý komfort a výhody hybridního pohonu sportovní vůz s klasickou koncepcí pohonu a věříme, že i to hrálo nakonec roli. V příštím roce se budeme chtít této soutěže určitě znovu zúčastnit a třeba se v celkovém hodnocení posunout až na stupínek nejvyšší," uvedl manažer značky Lexus Jakub Květoň.

Polovinu celého závodního víkendu sužovalo závodníky intenzivní mokro, v Sosnové je pak potrápila šotolinová část, stejně tak jako v závěrečné rychlostní zkoušce Staroměstská. Náročnost celé soutěže umocňuje i velký počet 190 měřících bodů v průběhu zkoušek pravidelnosti. Jediný sporný moment nastal v sobotu odpoledne, kdy komisaři FIA kvůli údajným problémům s nabíjecí infrastrukturou rozhodli o zrušení čtvrté sekce. Nereagovali přitom na protesty většiny posádek.

Druhého ročníku ECO Energy Rally Bohemia se účastnila kompletní špička světového poháru. Do Liberce a Mladé Boleslavi se sjely všechny tři nejlepší posádky průběžného pořadí letošního světového šampionátu i loňští mistři světa.

Startovní listina ECO Energy Rally Bohemia čítala 34 posádek. Vedle elektromobilů deset z přihlášených automobilů využívalo jiných typů pohonu, jako je hybrid, plug-in hybrid a CNG.

 

 

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře