Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 19. července 2019 (20:27) Pavel Jelínek

Kvalifikační pátek na truckerském Nürburgringu .

Kvalifikační pátek na Nürburgringu je minulostí. Lacko s Janesem již znají své startovní pozice.

Tak jako každý rok se na Nürburgringu z důvodu nabitého víkendového programu konala první kvalifikace již v pátek. Adam Lacko odstartuje do sobotní první pohárové jízdy ze čtvrté řady, Oly Janes z osmé. Všechny závody můžete premiérově sledovat z pohodlí domova, živě na kanálu Sport 5.
 

Čtvrtý muž průběžného pořadí Adam Lacko zajel v úvodním měřeném tréninku sedmý nejrychlejší čas. „Super pole bylo celkem vyrovnané. Snažil jsem se z auta vymáčknout co šlo, ale sedmé místo bylo dnes maximum možného.

Musíme na autě udělat do zítřka pár změn. Věřím, že se to projeví a v závodě se zadaří. Tradičně se sem chystají desítky tisíc lidí. Už dnes byly tribuny slušně zaplněné, takže se moc těším na zítra,“ řekl Lacko po měřeném tréninku.
 

Druhý pilot Buggyry Oly Janes zajel v první části kvalifikace šestnáctý čas. „Startovní pole je zde v Německu tradičně hodně nabité. Startuje tu dvacet čtyři aut, což je nejvíc z celé sezony a prosadit se je podstatně těžší. Věřil jsem samozřejmě v lepší startovní pozici, ale zítra se budu muset poprat s tím co je. Myslím si, že hlavně v první zatáčce to bude hodně těsné a pro diváky zajímavé. Těším se.“ 

 

 


 

Všechny čtyři víkendové závody premiérově odvysílá živě stanice Sport 5 ve spolupráci s týmem Buggyra Racing. Společně s Richardem Tesařem okomentuje závody dvojnásobný mistr Evropy David Vršecký. První sobotní závod začíná už v 11:00, druhý pak ve 14:50.

 

PR

Buggyra

Luboš Veselý

Další články

Komentáře