Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sobota, 14. září 2019 (21:31) Pavel Jelínek

Kvalifikace na VC San Marina nedopadla dle představ Jakuba Kornfeila.

Smíšené pocity Jakuba

Jako již letos poněkolikáté, nedopadla ani kvalifikace na zítřejší Velkou cenu San Marina dle představ českého závodníka Jakuba Kornfeila. Pozdní vyjetí z boxu, čímž tým plánoval pro svého jezdce výhodnější slipstream pro dosažení rychlejšího času, se nepovedlo a tak mu bude patřit na startu až  15.místo. A stejně tak i jako již letos po několíkáte, se tedy bude muset Kubajz porvat o co největší bodový příděl ze středu závodního pole.

Jakub Kornfeil:  „Z dnešního dne mám bych řekl… velmi smíšené pocity!!!. Třetí volný trénink dopadl sice dobře, my udělali kus práce a tím jsme se dostali přímo rovnou do druhé kvalifikace. Ta se ovšem nevyvedla tak, jak bychom si přáli a jak bych si já sám představoval. Je zodpovědnost týmu a celé mojí crew, kdy mne vyšle na trať a tentokráte jsme opravdu čekali až přespříliš dlouho, čehož následek byl, že jsem absolutně vůbec nestihl poslední kolo.

Jsem přesvědčený, že bych zajel mnohem lepší čas a i startovní pozice do závodu by byla podstatně lepší, neb čas kterého jsem dosáhl předtím byl na starých pneumatikách a navíc mne zbrzdil pád Masakiho těsně přede mnou.

 

Na konci každé kvalifikace by mělo být hlavním úkolem týmu sledovat časomíru a správně kalkulovat, kdy vyšle jezdce do kvalifikace. Být patnáctý sice není nijak hrozné, ale je zbytečné být na této pozici, když víme, že jsme mohli být podstatně výše.“

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře