Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Středa, 15. srpna 2018 (15:47) Pavel Jelínek

Křižovatka u obce Mokrá-Horákov bude bezpečnější.

Křižovatka u obce Mokrá-Horákov bude díky kraji bezpečnější


Novou okružní křižovatku chce Jihomoravský kraj vybudovat v místech, kde se setkává silnice II/430 s komunikací III. třídy mířící k obci Mokrá-Horákov. Stavbu za necelých 17 milionů korun (bez DPH) chce letos kraj financovat z peněz vyhrazených v rozpočtu na sanaci nehodových míst vytipovaných ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu, v příštím roce potom z fondu určeného na investice.


„Díky novému řešení budou moci řidiči jedoucí od obce bezpečněji najet na hlavní silnici, rondel totiž donutí vozidla na hlavní zpomalit,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák. Okružní křižovatka podle něj bude mít poloměr 18,5 metru.

„Všechny větve křižovatky budou řešeny se zvýšenými dělícími ostrůvky,“ popsal Hanák s tím, že kromě křižovatky samotné zrekonstruují dělníci i přibližně šedesátimetrové úseky navazujících vozovek. „Se stavbou by se mohlo již letos v říjnu, dokončení celé akce předpokládáme v červenci příštího roku,“ uzavřel náměstek hejtmana.   

Krajský úřad Jihomoravského kraje
web: www.kr-jihomoravsky.cz
PR
 

Další články

Komentáře