Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Pátek, 11. listopadu 2016 (12:33) Pavel Jelínek

KODIAQ - nová nabídka konektivity

ŠKODA KODIAQ - nová nabídka konektivity

​Současně s modelem KODIAQ uvádí ŠKODA na trh novou nabídku v oblasti konektivity. Pro KODIAQ jsou navíc všechny služby na jeden rok součástí sériové výbavy.

​Se zavedením modelu ŠKODA KODIAQ prezentuje značka také novou nabídku v oblasti konektivity: Mobilní online-služby s označením ŠKODA Connect. Ty se dělí do dvou kategorií. Infotainment Online slouží pro získávání informací a navigaci, služby Care Connect pro asistenci a vzdálený přístup k vozu. 

„Řidiči vozu ŠKODA KODIAQ jsou od této chvíle kompletně propojeni – se svým vozem nebo na přání i se světem značky ŠKODA,“ vysvětluje Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu. „Prostřednictvím služeb ŠKODA Connect nabízíme našim zákazníkům digitální svět, v němž bude jejich požitek z jízdy ještě komfortnější a bezpečnější.“ 

Služby Infotainment Online
Služby Infotainment Online jsou k dispozici ve všech vozech ŠKODA KODIAQ, vybavených navigačním systémem Amundsen nebo Columbus. Jednou z nejužitečnějších služeb jsou online-dopravní informace: ty ukazují reálnou dopravní situaci na zvolené trase a v případě dopravní zácpy navrhne systém vhodnou alternativní trasu. 

Prostřednictvím Google EarthTM a Google StreetviewTM se plánování trasy v navigačním systému Columbus stane vizuálním zážitkem. Řidič nového velkého SUV značky ŠKODA bude dostávat informace o cenách pohonných hmot, obsazenosti parkovišť, zpravodajské novinky či předpověď počasí. 

Služby Care Connect
Vedle služeb Infotainment Online jsou k dispozici i služby Care Connect, které se dělí na proaktivní služby a vzdálený přístup k vozu. Tyto služby jsou k dispozici pro každý vůz ŠKODA KODIAQ od výbavové verze Ambition jako součást sériové výbavy – nezávisle na vybraném systému infotainmentu. Data jsou přenášena prostřednictvím speciálně k tomuto účelu určené SIM-karty, integrované ve voze. 

 

Mimořádně důležité je nouzové volání (Emergency Call, eCall) proběhne automaticky po nehodě, při níž došlo k aktivaci zádržných systémů, například airbagu. Auto naváže telefonické a datové spojení s call centrem a předá všechna potřebná data. Pracovník call centra přijme optimální opatření a vyšle – bude-li to nutné – na místo nehody vůz rychlé zdravotnické pomoci.

Tlačítkem na stropním modulu může řidič či spolujezdec nouzové volání spustit i manuálně. Součástí proaktivních služeb je i plánování servisních prohlídek: Zákazník je prodejcem kontaktován před termínem servisní prohlídky, aby si mohli pohodlně a včas dohodnout přistavení vozu do servisu. 

V portfoliu služeb Care Connect: Vzdálený přístup k vozu 
Mezi služby ŠKODA Care Connect patří také vzdálený přístup k vozu prostřednictvím aplikace ŠKODA Connect App, tedy prostřednictvím chytrého telefonu uživatele. Služba Status vozu uživatele i na dálku informuje o aktuálním stavu osvětlení a stavu paliva v nádrži, o tom, zda má ŠKODA KODIAQ otevřené nebo zavřené dveře a o dalších aspektech. Pomocí funkce Poslední parkovací pozice lze zobrazit, kde vůz stojí. A funkce Houkání & Blikání ulehčuje hledání vozu tím, že – jak již název napovídá – aktivuje houkačku a varovné blikače vozu. 

Aplikaci ŠKODA Connect doplňuje ŠKODA Connect Portal, přenášející služby ŠKODA Connect na zákazníkův domácí počítač: Na tomto portálu se konfigurují služby a do vozu přenáší cíle a trasy. Při registraci a aktivaci v portálu zákazníka podpoří partner obchodní sítě ŠKODA. 

Bezplatné využívání v prvním roce
Služby Care Connect poskytuje ŠKODA Connect v prvním roce po zakoupení nového modelu KODIAQ bezplatně. Poté budou služby přístupu k vozu zpoplatněny, zatímco všechny ostatní služby Care Connect (proaktivní servis a nouzové volání) mohou být dalších 13 let využívány bezplatně. 

V případě portfolia Infotainment Online je nabídka podobná: V prvním roce využívání je služba bezplatná, poté ji zákazník může prodlužovat za poplatek. V případě navigačního systému Amundsen běží tyto služby přes připojený mobilní telefon uživatele nebo přes datové USB, které se dodává na přání. V případě systému Columbus je rovněž možno využívat hotspotu mobilního telefonu nebo volitelně přes LTE-Modul integrovat do vozu ŠKODA KODIAQ SIM-kartu.


http://www.skoda-auto.cz/


PR

Další články

Komentáře