Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Úterý, 17. října 2017 (16:02) Pavel Jelínek

Klientské dny a testy týmu Nutrend na Masarykově okruhu.

Podzimní testovací a klientské dny na Masarykově okruhu v Brně

letošní závodní sezona byla pro náš tým Nutrend racing velmi úspěšná. Po zisku titulů jak ve vrchařském šampionátu FIA Cup, tak také automobilových závodech FIA CEZ Endurance na okruzích, ale rozhodně nezahálíme. Začátkem října jsme využili volného termínu a vyrazili hned se čtveřicí našich týmových vozů na Masarykův okruh v Brně k jejich třídennímu velkému testování.

Pro testovací jezdce byly připraveny vozy - KTM X-BOW R, BMW M3 GT4 a Norma M20FC 2017. Se čtvrtým vozem Norma M20F kroužil po trati Jiří Svoboda a během tří dnů se tak na vozech vystřídalo hned několik pilotů.

Mezi prvními, kdo do prototypu Norma usedl, byl zkušený jezdec, Jiří Špalek, pro kterého se rozhodně nejednalo o první test s tímto vozem. Jiří je s každým najetým kilometrem vždy o něco rychlejší a tento jeho neustálý progres náš tým velmi těší.

 

Další jezdec, který testovacích dnů využil, byl premiérově Tomáš Konvička. Tomáš pro své seznámení se s brněnským okruhem zvolil nejprve vůz KTM X-Bow R, se kterým absolvoval hned několik rychlých kol. Před jeho první jízdou s Norma M20FC 2017 však začalo mrholit a svou premiéru si jezdec odbyl na mokrých pneumatikách. Nicméně i přes tuto nepřízeň počasí Tomáš ukázal, že i s tímto vozem se dokáže nad očekávání opravdu rychle sžít.

Na testování nechyběli ani dva zástupci společnosti Motorsport Simulator – Petr Lisa a Pavel Dyk. Pavel Dyk si vyzkoušel schopnosti vozu KTM X-BOW R a Petr Lisa usedl do vozu Norma M20FC. Jeho výkony byly velkým překvapením tohoto testování, kdy i přes minimální zkušenosti s podobným vozem dokázal od prvních kol zajíždět velmi rychlé časy.

Možnost svézt se s prototypem Norma M20FC využil i vrchař Marek Rybníček z Liqui Moly Racing Team. U Marka se výrazně projevily jeho závodní zkušenosti s vozy různých značek a tak se i ve francouzské Normě cítil jako doma. Jezdec si mimo závodního prototypu vyzkoušel také týmové KTM.

Pobyt na brněnském Automotodromu jsme mimo testování vozů a závodních pneumatik věnovali také velmi oblíbeným „klientským dnům“. Při této příležitosti měli partneři našeho závodního týmu možnost usednout na sedadlo spolujezdce v jenom z našich závodních vozů a vychutnat si naprosto exkluzivní zážitek, který absolvovali po boku mistra Evropy, Václava Janíka.

 

Po celý třídenní testovací program nám prvotřídní pohodlí a exkluzivní prostory zajišťovala společnost Almiro Hospitality.

 

PR

Fotky

Další články

Komentáře